GÜNCEL

DR. Yaşar Kilerci’yi kaybettik

HAK PAR kurucularından DR. Yaşar Kilerci’yi kaybettik HAK PAR kurucularından, eski Genel Başkan Yardımcılarından, Özgürlük Yolu Vakfı mütevelli heyeti üyelerinden DR. Yaşar Kilerci’yi kaybettik. DR. Yaşar Kilerci uzun süredir yakalandığı hastalığı yenemeyerek bugün yaşama veda etti. Ailesinin, sevenlerinin ve HAK-PAR’lı yoldaşlarının başı sağ olsun. Dr. Yaşar Kilerci’nin vefatına ilişkin Özgürlük Yolu Vakfı Genel Başkanı Kemal Burkay ve HAK-PAR Genel Başkanı Refik Karakoç’un açıklamaları aşağıda: Dr. YAŞAR KİLERCİ’Yİ KAYBETTİK Değerli yoldaşımız diş doktoru Yaşar Kilerci, yakalandığı hastalığı yenemeyerek bugün aramızdan ayrıldı. Yıllar boyu Kürdistan Sosyalist Partisi’nde son dönemde de HAK-PAR’da birlikte idik ve son amansız hastalığa yakalanmadan önce bir dönem Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. Yine üç yıl önce kurduğumuz Özgürlük Yolu Vakfı’nın da mütevelli heyetinde idi. Mücadelemizin kararlı, uzun soluklu, fedakâr bir neferi idi. Onu erken bir yaşta yitirdiğimiz için çok üzgünüm. Tüm aile bireylerine, dost ve arkadaşlarına baş sağlığı diliyorum.
Kemal Burkay
———————-
Üzgünüm bugün yine acı bir haber aldım. Partimizin kurucusu ve her zaman her göreve hazır bir emektarını kayıp ettik. Dr. Yaşar Kilerci HAK-PAR”ın 1.”nci olağanüstü kongresinde Başkanlık Kurulu üyeliğine seçildikten sonra bu illet hastalığa yakalandı. Ne zaman arasam iyiyim diyordu. Bir gün ’hastalığım parti faaliyetlerine katılmamı engelliyor. Başkanlık kurulundan ayrılayım yerime bu görevi yapacak başka arkadaş gelsin’ dedi ve başkanlık kurulu görevini bıraktı.
Dr. Yaşar Kilerci ile HEP, DEP, DDP ,DBP”nin kuruluş ve yönetimlerinde hep beraberdik. Görev anlayışı ile partiye bağlılığını en üst seviyede tutan değerli bir arkadaşımızdı. Dr. Yaşar Kilerci kendisini tanıyan tüm insanlar üzerinde pozitif etki bırakmıştır. Bugün sevenleri tarafından İstanbulda defnedilecektir.
Dr. Yaşar Kilerci her zaman hatırlayacağımız ve unutamayacağımız, fedakâr bir yurtseverdi. Ailesi, dostları ve Kürt halkının başı sağ olsun.
Refik Karakoç
HAK-PAR Genel Başkanı
1 Haziran 2019

About Post Author