GÜNCEL

HAK-PAR yeniden örgütlenme çalışmalarına hız verdi; Siirt ve Bitlis il örgütleri kuruldu

Hak ve Özgürlükler Partisi HAK-PAR Başkanlık Kurulunun yeni il ve ilçe örgütlerinin hızla kurulması ve kurulu örgütlerin eksikliklerinin giderilmesine öncelik verilmesi kararının ardından başlayan çalışmalar sürüyor.

HAK-PAR Bitlis İl örgütü, Bitlis Merkez ilçe örgütü ile Siirt İl örgütü ve Merkez ilçe örgütünün oluşturulması çalışmaları sonuçlandırıldı. 

Ayrıca Diyarbakır Ergani İlçe örgütü de yeniden atanarak ildeki örgütlülük tamamlandı.

İl,İlçe başkanları ile Yönetim kurulu üyelerinin atama evrakları 12.09.2018 tarihinde Başkanlık Kurulu kararının ardından Genel başkan Refik Karakoç tarafından imzalandı.

Bitlis İl başkanlığına İsa Eskin, Bitlis Merkez İlçe Başkanlığına Asiye Eren,

Siirt İl Başkanlığına Heval Yılmaz Temel, Siirt Merkez İlçe başkanlığına ise Burkay Eren atandı.

Ergani İlçe başkanlığı için ise Mustafa Vural görevlendirildi.

Örgütlenme komisyonu adına değerlendirmelerde bulunan Abdullah Çelebi şu açıklamalarda bulundu; 

” HAK-PAR”ın önceliği teşkilat yapısını güçlendirmek ve Kürt halkının önüne güçlü bir seçenek olarak çıkmaktır.

Biz, halkımızın özgürlük mücadelesinin önüne kurulan tuzakları boşa çıkarmak, meşru haklarına kavuşması için mücadeleyi örgütlenerek yürütmek gerektiğini düşünüyoruz.

Sağlıklı bir politik hattın inşa edilmesi ve toplumun güveneceği bir konuma taşınması acil öncelikli bir görevdir.

Yanlış politikaların ardından sürüklenmek, yanlışı büyütmek ve halkımızın başına bela etmek yerine, sabırla doğru bildiğimiz yolda ilerleyeceğiz. Biliyoruz ki yanlışları büyütenler yanlış politikaların vebaline de ortak olurlar.

Şikayet etmek yerine örgütlenmemizi daha da güçlendirecek, Partimizi toplumun tüm dokularına sirayet eden güçlü bir seçenek haline getireceğiz.

Bu konuda öncelikle yurt içinden ve dışındaki tüm partili arkadaşlar seferber olmalıdır. Seyirci olmak yerine sürece destek olmalıdır.. Herkesin mutlaka yapacağı bir şeyler vardır. 

Tüm samimi yurtseverleri de desteğe davet ediyoruz.

Güçlü bir seçenek, başkalarının gündemiyle oyalanmayan, istikrarlı,savrulmalara karşı dirençli, kararlı ve güçlü bir örgütlülükle mümkündür. “

About Post Author