GÜNCEL

HAK-PAR HEYETİ İSTANBUL HİLVANLILAR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

HAK-PAR HEYETİ İSTANBUL HİLVANLILAR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

HAK-PAR heyeti İstanbul Küçükçekmece Cennet mahallesinde bulunan Hilvan derneğini ziyaret eti. 25 Şubat günü gerçekleşen ziyarete HAK-PAR genel başkan yardımcısı Latif Epözdemir, İstanbul il başkanı Sabri Serin, PM üyesi Mustafa Aytaş ile İstanbul eski yöneticisi Veysi Tetik katıldı.

 

HAK-PAR heyetini dernek başkanı Mehmet Taşıyan karşıladı. Ziyaret esnasında dernek yöneticileri ve üyeler HAK-PAR heyetine sıcak ilgi gösterdiler. Karşılama ve tanışma faslından sonra HAK-PAR heyeti çiğ köfte ziyafetine davet edildi. Çiğköfte ziyaretinden sonra bir araya gelen heyet ve Hilvan dernek üyeleri sıcak bir söyleşi gerçekleştirdi. HAK-PAR eski il yöneticisi Veysi Tetik kısa bir konuşma yaptı ve heyetin söyleşisi için duyurularda bulundu. Bunun üzerine yaklaşık elli kişilik gurup çiğköfte ziyafetinden sonra masa etrafında toplandı.

HAK-PAR genel başkan yardımcısı Latif Epözdemir Hilvanlılar derneğinde uzunca bir konuşma yaptı. Epözdemir bölgesel gelişmelere ve ülke sorunlarına değindi. Epözdemir konuşmasında:

” Bölgemizde Kürt karşıtı bir blok var. Ne azık ki bu blok kendi emellerini gerçekleştirmek için kimi Kürtlerle partner ve ortak olarak hareket ediyor. Emperyal güçler bölgede kimi Kürt guruplarını “stratejik ortak” tanımlıyor ancak Kürt Halkının ulusal-demokratik haklarına kavuşması için samimi ve kararlı davranmıyor. Onlar kendi ulusal hakları ve çıkarları doğrusunda hareket ediyor. Ne yazık ki kimi Kürt gövdeli oluşumlar da, Kürt halkı yerine başka çıkarlar amacı ile mücadele ediyor. Türkiye’nin Afrin operasyonu anti Kürt anlayışın bir göstergesidir. Afrin harekâtının savunulacak ya da elle tutulacak bir yanı yoktur. HAK-PAR bu operasyonun derhal sonlandırılması için çaba sarf ediyor. HAK-PAR Suriye ve Türkiye’de özgür ve demokratik rejimlerin kurulabilmesi için demokratik ve federal yönetimlerin oluşması gereğine işaret ediyor. HAK-PAR Kürtlerin eşitlik ve adalet temelinde demokratik ve ulusal haklarının güvence altına alınabileceği bir federasyon sistemini savunuyor.” dedi.

HAK-PAR heyeti dernek çalışanlarının hazırladığı çiğ köfte ziyafetine de icabet etti. Görüşme son derece olumlu geçti. Hilvanlılar Derneği HAK-PAR heyetini sıcak ve dostane duygularla uğurladı.

About Post Author