GÜNCEL

İzmir Bayraklı ve Çiğli ilçe teşkilatlanması tamamlandı.

HAK-PAR İzmir Bayraklı ve Çiğli ilçe teşkilatlanması tamamlandı

Örgütlenme çalışmalarını aralıksız sürdüren Hak ve Özgürlükler Partisi HAK-PAR, İzmir’de yürüttüğü teşkilatlanma çalışmalarına iki ilçe daha ekledi

İzmir’e bağlı Bayraklı ve Çiğli ilçelerindeki teşkilatlanma çalışmaları sonuçlandı ve yönetim kurulları atandı.

HAK-PAR Bayraklı ilçe başkanlığına Seyit Demir, Yönetim kurulu üyeliklerine ise Remzi Nigit, Adalet Çiçek, Ali Öz ve Neşe Aydın atandı.

HAK-PAR Çiğli İlçe başkanlığına ise; İbrahim Arslan, Yönetim Kurulu üyeliklerine de Gülizar Sarı, Narin Güzeller, Gülsüm Demir, Nazım Yarar atandı

Atama evraklarını seçim kuruluna teslim eden İzmir İl başkanı Sait Demir kısa bir açıklama yaparak örgütlenmenin önemine bir kez daha dikkat çekti,

Sait Demir Şöyle dedi;

“ Türkiye olağanüstü hal rejimi ile yönetiliyor. Legal demokratik mücadele alanı her geçen gün daha da daraltılıyor. Diğer muhalif toplumsal kesimler gibi Kürt halkının da meşru haklarını ve taleplerini öne çıkaracak, gündeme taşıyacak araçların yatması önündeki engeller de giderek büyüyor.

Anayasa’da, Partiler yasasında var olan engellemelere ek olarak OHAL rejimi var diye evimize çekilip oturacak, yasaklara, engellere, yaratılan korku atmosferine teslim olacak değiliz. Elbette mücadeleyi aralıksız sürdüreceğiz.

Siyasetçinin görevi sadece “tespit” yapmak değil çözüm de üretmek olduğunu düşünüyoruz.

HAK-PAR, Türkiye’nin temel yapısal sorunları olduğunu, bunların başında da Kürt sorunu ve Alevi sorununun geldiği tespitini yapıyor. Çözüm olarak da federal yapılanmayı öneriyor. Ancak bu önermenin gündeme taşınması ve hayat bulması için yapılması gereken en önemli görevin, toplumumuzun doğru politikalar etrafında örgütlenmesi olduğunu da söylüyor.

Öncelikli görevimiz daha çok örgütlenmek, etkili bir güç yaratmaktır.

Bunun her yurtseverin ertelenemez görevi olduğunu düşünüyoruz.

Ancak bu yolla halkımızın taleplerinin sözcüsü olabilir, toplumumuzun sorunlarına sağlıklı çözümler üretebiliriz.

İzmir’de teşkilatlanma çalışmalarımızı bu hedefle yapıyoruz. Bayraklı ve Çiğli teşkilatlanmasını diğer ilçeler izleyecek. Kısa sürede İzmir teşkilatlanması sonuçlanacak. Tüm illerde arkadaşlarımızın yoğun bir çaba içinde olduğunu görmek biz daha çok umutlandırıyor.

HAK-PAR Kürt halkının meşru taleplerinin gerçekleşmesinden, demokrasiden ve barıştan yana tüm kesimlerle buluşmayı, halkımızın ihtiyaçlarına cevap olacak örgütlü gücü olmayı hedefliyor.

Özgürlükten ve demokrasiden yana tüm yurtseverleri, demokratları HAK-PAR’a destek olmaya çağırıyorum”

 

About Post Author