GÜNCEL

HAK-PAR Genel Başkanı Refik Karakoç’un teşekkür açıklaması

HAK-PAR Genel Başkanı Refik Karakoç’un teşekkür açıklaması

Hak ve Özgürlükler Partisi 7. Olağan Kongresi’ni Ankara’da 22.10.2017 tarihinde yaptı.

Kongremiz Güney Kürdistan’ın saldırıya uğradığı bir döneme rastladı. Mezhepçi Irak hükümeti ile İran destekli, Irak devletinden beslenen paramiliter Haşdi Şabi milisleri ortak bir saldırı düzenleyerek, Güney Kürdistan’ın DEAŞ’ten kurtarılan bölgelerine girdiler. Bu saldırıdan daha çok bizi üzen, bir kısım Kürd örgütlerinin bu saldırıda düşmanla işbirliği yapmasıydı. Bu sözde Kürdler cephede savaşacağına bir tek mermi patlamadan adı geçen tartışmalı Kürdistan topraklarını saldırganlara bıraktılar. Öte yandan cephenin bazı yerlerinde peşmergenin direnişi ve mücadelesi devam etmektedir.

Bu durum ilk defa Kürd halkının başına gelmiyor. Daha önce olduğu gibi bu sefer bu halk mücadele edecek ve zafere ulaşacaktır.

Türkiye’de ise bilindiği gibi OHAL 5.kere 3 ay daha uzatıldı. OHAL yasası ile hükümet bütün demokratik talepleri ve muhalif sesleri kesmeyi hedeflemiştir. Anti demokratik uygulamalar bütün hızıyla devam etmektedir. Ceza evleri siyasetçi, akademisyenlerle doludur. Kongremize katılmak üzere Ankara’ya gelen delege ve partililerimizin araçları yollarda, arama adına uzun süre bekletilerek engel olmaya çalışıldı. Kongre salonumuzun kapıları polis tarafından tutularak delege ve konuklarımız saatlerce ayakta tutuldu. Bu yüzden kongremiz 2 saat geç başladı. Partimiz logosunu taşıyan afiş ve pankartlarımız hukuksuz bir şekilde gasp edilerek el konuldu.

Ama bu şartlar altında Hak-Par’lılar büyük bir katılım ve coşku ile 7. Olağan kongresini gerçekleştirdi.

Kongremizde bizi yalnız bırakmayan tüm siyasi parti, Sivil toplum örgütleri ve dostlarımıza teşekkür ediyorum. Kongreye katılan tüm parti delegesi ve üyelerimize candan teşekkür ediyor, faaliyet ve iş hayatlarında başarılar diliyorum.

Partimizin yeni yönetimini büyük ve ağır bir görev beklediğini hatırlatarak yönetimimize başarılar diliyorum.

Refik KARAKOÇ
Genel Başkan

 

About Post Author