GÜNCEL

HAK-PAR Avrupa Dayanışma Derneği Franfurt’da üye toplantısı yaptı

HAK-PAR Avrupa Dayanışma Derneği Franfurt’da üye toplantısı yaptı


Hak ve Özgürlükler Partisi – HAK-PAR Avrupa Dayanışma Derneği Genel Üye Toplantısı yapıldı. Frankfurt’da yapılan toplantıya HAK-PAR Avrupa Dayanışma Derneği’nin çok sayıda üye, delege ve birim yöneticileri katıldılar. Toplantıya Kürt siyasetçi ve yazar Yılmaz Çamlıbel, HAK-PAR Genel Başkan Yardımcıları Arif Sevinç, Abdullah Çelebi, Cafer Stêrk, Düzgün Kaplan ile Parti Meclisi Üyesi Haluk Öztürk de katıldılar. KOMKAR’ın emektarlarından Hüseyin Güler, Ebubekir Saydam’ın da katıldığı toplantıda HAK-PAR Parti Meclisi Üyesi Hüseyin Yılmaz da yer aldı.

HAK-PAR Avrupa Dayanışma Derneği Başkanı Fettah Timar’ın açılış konuşmasını yaptığı toplantı 1 Nisan 2017 tarihinde Almanya’nın Frankfurt şehrinde gerçekleşti. Toplantı Kürdistan şehitleri için yapılan saygı duruşuyla başladı.

Toplantıya katılan Kürt siyasetçi ve yazar Yılmaz Çamlıbel bir konuşma da yaptı. Konuşmasında Kürtlerin ulusal birliğinin önemine değinen Yılmaz Çamlıbel, HAK-PAR’ın umut veren bir parti olduğunu söyledi.

Bir dizi konferans için yurt dışında bulunan HAK-PAR Genel Başkan Yardımcısı Arif Sevinç de toplantıda bir konuşma yaptı. Konuşmasında bölgenin ve Kürdistan’ın sorunlarına değinen Arif Sevinç, HAK-PAR’ın çözüm politikalarını ve farkını kısaca anlattı. 16 Nisan’da Türkiye”de yapılacak referandumu da değerlendiren Arif Sevinç, HAK-PAR’ın referanduma yönelik hayır gerekcesini anlattı.

Toplantıda KOMKAR kurucularından Ebubekir Saydam da kısa bir konuşma yaptı ve konuşmasında HAK-PAR’ın önemine değindi.

Toplantıda HAK-PAR Avrupa Dayanışma Derneği MYK üyelerinden Hıdır Mak bir yıllık çalışma raporunu, Hüseyin Evin ise mali raporu okudular. Çeşitli Avrupa ülkelerinden delege ve yöneticilerin de katıldığı toplantıda, Almanya dışındaki diğer Avrupa ülkelerindeki birimlerinin çalışma raporları okundu.

Geçtiğimiz yıl kongresini gerçekleştiren HAK-PAR Avrupa Dayanışma Derneği bir yıl içinde hedeflediği 500 üye sayısına ulaşıldığı ve bir yıl sonraki kongreye kadar bu sayıyı katlamaya yönelik çabaların da sürdürüleceği vurgulandı.

Franfurk’ta gerçekleşen toplantıda verimli tartışmalar ve konuşmalar yapıldı, olumlu önerilerde bulunuldu.


About Post Author