GÜNCEL

ANKARA İLİ KEÇİÖREN,MAMAK VE ALTINDAĞ İLÇELERİNİN 1. OLAĞAN KONGRELERİ YAPILDI.

08.01.2017 tarihi Pazar günü saat 10.00’da başlamak üzere HAK-PAR Genel Merkez binasında sırasıyla Keçiören, Mamak ve Altındağ İlçe Örgütlerinin kongresi yapıldı. Kongrelere Genel Başkan Yardımcısı Derviş KORKMAZ, Parti Meclisi Üyeleri İbrahim POLAT ile Cengiz TEMEL, Ankara İl Başkanı Fazlı TAŞKAN ve Parti üyeleri ile Partimiz dostları katıldı.

Kongreleri yönetmek üzere Divan Başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Derviş KORKMAZ, Kâtip üyeliklere Ankara İl Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet GÖKÇE VE İrfan KORUCU önerilerek seçildiler.

Yapılan üç ilçenin Kongresinde öne çıkan konuşmalar ise şu şekilde oldu;

Genel Başkan Yardımcısı Derviş KORKMAZ seçilen divan adına yaptığı teşekkür konuşmasının akabinde; Partimiz ve Örgütümüz ile ilgili bilgilendirmede bulunup siyasi partilerde örgütlenmenin ve örgütlü mücadelenin hayati öneme sahip olduğunu, bu nedenle Partimizin örgütlenmesi için el ele verip canla başla çalışılması gerekliliğini belirtti.

Ankara İl Başkanı Fazlı TAŞKAN ; “Partimiz kuruluşundan itibaren geçen 15 yılda iktidar olan partilerin bile silinirken biz ayakta kaldık, hem de örgütlenme ağımızı genişlettik. Partimiz HAK-PAR yeni bir sürece girmiştir. Tüm Partili yöneticiler ve üyelerin bu süreçte örgütlü çalışmaları hızlandırmak, Kürt siyasi arenasında hak ettiği hedefine ulaşabilmek için tüm üyelerimizin fedakârlık göstermesi gereklidir” ifadelerinde bulundu.

Parti Meclisi Üyesi İbrahim POLAT; Kürtçenin Zazaca diyalektiğinde yaptığı konuşmasında, kendi anadilinde konuşmanın, bu yolda gerekli mücadeleyi vermenin önemine değinip” Anadil insanın ruhudur, dili olmayan insan boş bir varlıktır” ifadesinde bulundu. Partimizin Kürt sorunu konusu dışında Alevi sorunu İşçi, emekçi sorunları ve Kadın sorunu konusunda da çözüm önerileri olduğunu dile getirdi.

Parti Meclis Üyesi Cengiz TEMEL; olumsuz hava koşullarına rağmen kongrelere katılan herkese teşekkürlerini bildirdi.

Ankara İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet GÖKÇE; Partimiz gençlik örgütlerini arzu edilen düzeye ulaştırmak için ailemizden başlayarak bu alanı hareketlendirmemiz gerekliliğini, Partimizin yeterli çalışmaları yapabilmesi için gerekli olan mali desteğin verilmesi noktasında tüm üyelerimizin duyarlı olması gerekliliğini belirtti.

Seçimlere tek liste ile gidildi. Buna göre Keçiören İlçe Başkanlığına Mustafa KORUCU, Yönetim Kurulu Üyeliklerine Ronay KORUCU, Hasi POLAT, Yaşar UZUN ve Hüseyin BEKTAŞ seçildiler. Keçiören İlçe Başkanı Mustafa KORUCU seçilen Yönetim Kurulu adına teşekkür konuşması yaptı.

Mamak İlçesi Başkanlığına Celal DENİZ, Yönetim Kurulu Üyeliklerine, İkram KARAKOÇ, Ahmet SEKMEN, Hatice UZUN ve Engin BİNİCİ seçildiler. Mamak İlçe Başkanı Celal DENİZ seçilen yönetim adına teşekkür konuşması yaptı.

Altındağ İlçe Başkanlığına Semra GÜNAYDIN, Yönetim Kurulu Üyeliklerine Belgin POLAT, Hatice DENİZ, Hikmet CAN ve Kendal KARAKOÇ seçildiler. Altındağ İlçe Başkanı seçilen Yönetim Kurulu adına teşekkür konuşması yaptı.

Divan Başkanı Derviş KORKMAZ seçilen tüm yönetim kurulu üyelerine başarı dileklerini iletip Kongreleri sonuçlandırmıştır.  08.01.2016 
Ankara İl Başkanlığı

About Post Author