GÜNCEL

MERKEZİ GENÇLİK KOMİSYONU TOPLANDI

HAK-PAR Merkezi Gençlik Komisyonu 4-5 Aralık 2014 tarihinde Gaziantep İl örgütünde toplandı.

HAK-PAR 6. Kongresi ve sonrası gelişmelerin değerlendirilmesi, çalışma programının görüşülmesi ve görev dağılımının yapılması gündemiyle toplanan Merkezi Gençlik Komisyonu 6.Kongre sonrası HAKPAR gençlik çalışmalarına yönelik olarak hazırlanan yeni çalışma programını tartışarak onayladı.

Toplantıya çeşitli illerden 14 temsilci katıldı.

Toplantıya katılan İl gençlik komisyonları temsilcileri şunlardı. Yusuf Servan Kızıl (Merkezi Gençlik Komisyon sorumlusu), Azat Atmaca (Gaziantep) ,Rojda Kara (Mersin), Heval Yılmaz Temel (Dersim) , Yusuf Rodi Eren ( Van), Metin Miraz (Ağrı), Ömer Baylan (İstanbul Avrupa) , Dilan Şenay (İstanbul Anadolu), Mustafa Vural(Diyarbakır) ,Faruk Topçu (Sakarya), Yasin Bingöl (Iğdır),Muhammed Rojhat Kızıl (Şırnak), Gülcan Turan (Urfa), Fırat Kart (Adana) 

Komisyon üyeleri çalışmaların yürütülmesi ve programın hayata geçirilmesi için görev bölümü de yaptı. 

Buna göre;

Marmara Bölgesi’nin teşkilatlandırılmasında: Dilan Şenay YILMAZ

Serhat Bölgesinde: Yusuf Rodi EREN

Fırat Bölgesinde: Azat ATMACA

Dersim Bölgesinde: HEVAL Yılmaz TEMEL

Dicle Bölgesinde: Muhammed Rojhat KIZIL görev aldı. 

2015 yılının Şubat ayında bir gençlik kurultayı düzenleme kararı alan Merkezi Gençlik Komisyonu, öncelikli olarak örgütlü bulunduğumuz illerde il gençlik komisyonlarının kurulması ve var olanların güçlendirilmesi için çalışmaların yoğunlaştırılmasını kararlaştırdı. 08.12.2014

About Post Author