GÜNCEL

HAK-PAR DİYARBAKIR İL ÖRGÜTÜ DAYANIŞMA GECESİ DÜZENLEDİ

Kemal BURKAY;
“Silahların susması
ve giderek devreden çıkması
Kürt halkının yararınadır”

Hak ve Özgürlükler Partisi Diyarbakır İl Örgütü her yıl düzenlediği geleneksel dayanışma gecesini 03.Mayıs 2013 günü gerçekleştirdi.

Geceye Hak-Par Genel Başkanı Sayın Kemal Burkay da katıldı.
Cuma günü Neva Park Restoran’ta yapılan gecenin açılış konuşmasını Diyarbakır İl Başkanı Vasıf Kahraman yaptı.

Vasıf Kahraman Kürtçe yaptığı konuşmasında geceye katılan konuklara, partilerine göstermiş oldukları dayanışmadan dolayı teşekkür etti. Partimizin üye ve dostlarının aidat ve bağışları dışında farklı bir gelirinin olmadığı ve o yüzden bu tür dayanışma gecelerinin önemli olduğuna değindi.

Daha sonra Vasıf Kahraman, Hak-par Genel Başkanı Sayın Kemal Burkay’ı konuşması için sahneye davet etti.

 

Kemal Burkay üyeleri, dostları ve geceye katılan tüm konukları selamlayarak konuşmasına başladı. Son dönemde yapılan parti çalışmalarında bahseden Burkay ‘Yeni açılan il ve ilçe örgütleri ile partimiz güç kazanmaktadır.’dedi..

 

Burkay ; Silahların susması ve giderek devreden çıkması Kürt halkının yararına olduğu gibi Türkiye’nin demokratikleşmesinin de önünü açacağını belirtti. Güncel gelişmeleri de değerlendiren Burkay, “silahların susması ve devreden çıkması tek başına Kürt sorununun çözümü demek değildir. Kürt sorununun çözümü için Onun tüm temel haklarının tanınması gerekir. Biz mücadelenin barışçıl, demokratik yollarla sürdürülmesini hep savunduk. Çözüm için eşitlik temelinde federasyonu önerdik. Çabamızı sürdürüyoruz” dedi.

 

Daha sonra güzel sesiyle Mizgin geceye renk kattı. Partimizin gençleri, üyeleri ve konuklar müziğe eşlik ederek halaylar çekti.

About Post Author