GÜNCEL

Adana’da bulunan HAK-PAR Genel başkanı Düzgün Kaplan, Meydan Hacı Bektaş Veli Cem evi’ni Ziyaret etti.

Adana’da bulunan HAK-PAR Genel başkanı Düzgün Kaplan, Meydan Hacı Bektaş Veli Cem evi’ni Ziyaret etti.

 

Genel başkanı Düzgün Kaplan, Genel başkan yardımcılarından Arif Sevinç, PM üyesi Şerif Saydam ile İl başkanı Süleyman Kart’tan oluşan HAK-PAR heyeti, 21. 09. 2023 tarihinde saat 15;00 te Meydan Hacı Bektaş Veli Cem evi’ni Ziyaret etti.

HAK-PAR heyetini Cem evi başkanı Kemal Çelik ve yöneticiler karşıladı.

 

Sıcak bir sohbet ortamında geçen görüşmede Düzgün Kaplan, HAK-PAR’ın son kongresinde genel başkanlık görevini üstlendiğini ve olanak buldukça tüm dost, demokratik, sivil toplum örgütleri ile görüşmek, tanışmak ve görüş alışverişinde bulunmak amacıyla ziyaretler gerçekleştirdiğini, bugün ki ziyaretin de bu kapsamda olduğunu aktardı ve kendilerini kabul ettikleri için teşekürlerini ifade etti.

Cemevlerinin genel sorunları ile bugüne dek yaptıkları çalışmaları özetleyen Kemal Çelik, Genel başkan Düzgün Kaplan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

HAK-PAR genel Başkanı Kaplan da HAK-PAR”ın bu konudaki politikalarını özetledi ve çokuluslu çok kültürlü bir ülkede devletin 100 yıllık tekçi zihniyetinin değişmesi, Türkiye’nin bu çok renkli yapısına göre yeniden şekillenmesi, gerçek bir laiklik rejimin inşa edilmesi için çalıştıklarını aktardı.

Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Ziyaret karşılıklı iyi dilek temennileriyle son buldu.21.09.2023

Post expires at 8:28pm on Cumartesi Eylül 21st, 2024

About Post Author