GÜNCEL

HAK-PAR’dan Ezidi Kürt’lere yardım


Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR), Şırnak’ın Cizre ilçesinde bulunan yaklaşık bin Ezidi Kürd’e yardımda bulundu. HAK-PAR genel merkezinden yapılan yardım, Cizre İlçe Başkanı Serhan Seyitoğlu tarafından teslim edildi.

İşid katliamından dolayı Türkiye’ye sığınmak zorunda kalan Ezidii Kürt’lerin bir kısmı hala Şırnak’ın Cizre ilçesinde barınıyor. Cizre Küçük Sanayi Sitesi’ne yerleşen sayısı bine yakınn Ezidi Kürd’lere yardımlar devam ediyor. Partinin genel merkezinden giden yardımları HAK-PAR Cizre İlçe Başkanı Serhan Seyitoğlu tarafından kendilerine teslim edildi.

Cihan Haber ajansına da demeç veren İlçe Başkanı Serhan Seyitoğlu, Hak ve Özgürlükler Partisi’nin genel merkezinden gönderilen yardımları Ezidil Kürtlerine  teslim ettiğini söyledi. Seyitoğlu, “Bizim partinin genel merkezinden yardımlar geldi. Ben de geldim Ezidilere teslim ettik. Şimdilik bu kadar, yardım geldi ama yardımlar devam edecek. Bir de peşmergelere bir çağrım var, Kış ayları geliyor Ezidi Kurt Irkdaşlarımız  bu koşullarda burada barınamazlar, onlara Zaxo veya Duhok’ta modern bir kamp yapsın ve Ezidi Irkdaşlarımızın hepsini oraya taşısın.” dedi.

About Post Author