GÜNCEL

Kamışlo’da meydana gelen saldırıyı lanetliyoruz.

Kamışlo’da meydana gelen saldırıyı lanetliyoruz.
Suriye’de, Batı Kürdistan’ın Kamışlo kentinde, Garbi Mahallesi’nde bomba yüklü aracın patlaması sonucu gerçekleştirilen terör saldırısında 50 kişi yaşamını yitirdi, çok sayda insan da yaralandı.
Patlamanın meydana geldiği bölgede büyük hasar oluştu.
DAİŞ terör örgütü tarafından üstlenilen bu vahşi eylemde yaşamını yitirenlere Allahtan rahmet, yakınlarına ve Kürt halkına başsağlığı diliyoruz.

BAAS rejimi güçlerinin de bulunduğu bu kentte zaman zaman meydana gelen çatışmalara, DAİŞ’in terör saldırılarının da eklenmesi Kürtlerin üzerinde dikkatle durması gereken bir gelişmedir. Zira DAİŞ, aynı zamanda başta Esed Rejimi olmak üzere tüm şer güçlerinin kullandığı, Kürdistanın her parçasında Kürt halkının başına bela edilen, taşeron bir örgüttür.
Batı Kürdistan’da yeni katliamların önlenmesi ve Kürt halkına yönelik saldırıların püskürtülmesinin, ancak içeride ulusal birliğin sağlanması ile mümkün olacağı görülmelidir.
Bu bölgelerden rejim güçleri çıkarılmalı ve mutlaka farklı Kürt siyasi çevreleri arasında DUHOK mutabakatı çerçevesinde güç birliği ve dayanışma ağları örülmelidir.
HAK-PAR olarak, Kamışlo’da meydana gelen bu kanlı saldırıyı yapanları lanetliyoruz.

27.07.2016
HAK-PAR
Basın Bürosu

About Post Author