GÜNCEL

HAK-PAR; PDKÎ ile dayanışmamızı ifade ediyoruz.

HAK-PAR; PDKÎ ile dayanışmamızı ifade ediyoruz.

Doğu Kürdistan’da 15 Haziran 2016 tarihinde, Şino ilçesine bağlı Qereseqel köyünde KDPÎ Peşmerge’lerine, ağır savaş araçlarıyla saldıran ve büyük kayıplar veren sömürgeci İran rejimi, Kürt halkını korkutmak ve sindirmek amacıyla çatışmanın meydana geldiği köyü de ağır bombardımana tabi tutmuş, yakıp yıkmıştır.

Kürt halkının özgürlük taleplerini kanla bastırmaya çabalayan, barbarca yöntemlerle sivilleri hedef alan, yerleşim alanlarını yakıp yıkmaktan çekinmeyen sömürgeci İran rejimini protesto ediyoruz.

 

Dünya kamuoyunu Doğu Kürdistan halkı ile dayanışmaya çağırıyoruz. İnanıyoruz ki; Gerici rejim, Kürt halkının özgürlük mücadelesini engelleyemeyecek, haklı ve meşru taleplerini elde etmesinin önünde duramayacaktır. HAK- PAR olarak, her zaman olduğu gibi bu gün de PDKÎ ile dayanışmamızı ifade ediyoruz. Bu çatışmada şehit olan Peşmergeler Kemal Xizrî, Mihemed Xalid Pêyxamî, Luqman Şêxanî, Cemal Îsmaîlî, Selah Nadirî ve Seyîd Umer Husênî’ye Allahtan rahmet, Partili yoldaşlarına, ailelerine, yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Kürt halkı onları hep saygıyla anacaktır.
19.06.2016
HAK-PAR Basın Bürosu

About Post Author