HAK-PAR HEYETİ BREMEN EYALET BASKANI CRISTIAN WEBER İLE RESMİ BİR GÖRÜŞME YAPTI

HAK-PAR HEYETİ BREMEN EYALET BASKANI CRISTIAN WEBER İLE RESMİ BİR GÖRÜŞME YAPTI

HAK-PAR Heyeti yurtdışında gerçekleştirdiği çalışmalarına, Bremen Eyalet Meclis Başkanı Sayın Christian Weber`i ziyareti ile devam etti.

17.06.2016 Cuma günü HAK-PAR Genel Başkanı Refik Karakoç, Genel Başkan Yardımcısı Latif Epözdemir ve Bremen HAK-PAR Temsilcisi Faruk Etdöger Bremen Parlamentosunda Eyalet meclis Baskanı Sayın Cristian Weber ile görüşüp, HAK-PAR ile ilgili bilgilendirdiler. Bu toplantıda ayrıca Eyalet Meclis Koordinatörü Hermann Kleen de hazır bulundu. Görüşme saat 12:00 de başladı ve 13:30 da son buldu.

Çok sıcak bir atmosferde gerçeklesen ziyarette, Refik Karakoç, HAK-PAR`ı tanıtan ve Parti programının bulunduğu bir dosyayı Christian Weber`e sundu.

 

Refik Karakoç’un konuşmasını ilgiyle dinleyen Christian Weber, bu görüşmeden çok şeyler öğrendiğini belirtirken, HAK-Par’ın istemlerini haklı bulmakla beraber içinde bulunulan konjonktürde şimdilik gerçekleşmesinin zorluğuna dikkat çekti.

Christian Weber yaklaşık olarak 18 yıldır Eyalet Meclis Başkanlığı görevini yürütüyor. Kendisi Almanya´nın eyalet sisteminin Kürt Sorununun çözümünde aslında iyi bir model olarak gördüğünü dile getirdi. Federal Almanya Cumhuriyeti 16 eyaletten oluşan bir sisteme sahip.

Konuşmasında yaklaşık 28 yıl önce Diyarbakır`a ve sonrasında batı Türkiye`ye gezide bulunuşunu ve bu iki bölge arasında gece ve gündüz gibi fark gördüğünü anlattı.

Görüşme sonrasında Christian Weber HAK-PAR heyetine Meclis binasını gezdirdi.

Çok dostane gerçekleşen bu ziyaret yeni bir dostluğun başlangıcı işaretlerini verdi

About Post Author

Scroll to Top