HAK-PAR İSTANBUL 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

HAK-PAR İSTANBUL 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI


Genel başkan yardımcımız Semra Arcan Gökçen başkanlığındaki İl Kadın komisyonunun organize ettiği 8 Mart dünya kadınlar günü etkenliği İl binamızda kutlandı.

 

İl Başkanı Mustafa Aytaş yaptığı konuşmada Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum. Yaşadığımız Coğrafyada Baskıya, zulme, sömürüye, tacize maruz kalan kadınlarımız tüm zorluklara rağmen mücadelelerini inançla sürdürüyorlar. Kirli savaşların ve katliamların yaşandığı Kürdistan’da kadınlarımız kadın olmanın zor koşullarının yansıra Kürt kadını olmanın acısını da göğüslemek zorunda kalmışlardır dedi. Hendek savaşlarının yarattığı trajedi ve göçlerin Kadın ve çocuklar üzerinde çok daha olumsuz bir etki yarattığına dikkati çeken Aytaş, bir buket çiçek tüm kadınlara verilmek üzere Genel Başkan Yardımcısı Semra Arcan’a takdim etti.

Dünya Kadınları adına Çiçeği alan Semra Arcan Gökçen “hendeklere, namus cinayetlerine tacizlere baskılara ve zulümlere rağmen biz Kürt kadınları direneceğiz ve özgürlük mücadelesi içindeki yerimizi alacağız” dedi.

Konuşma sonrası etkinliğe katılan kadınlarımız düzenlemiş oldukları geleneksel kahvaltılı toplantılarını sürdürdüler. HAK-PAR’lı kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar günü mitingini yasaklayan zihniyeti ve İstanbul Valiliğinin yasaklama kararını kınadılar.

About Post Author

Scroll to Top