GÜNCEL

İstanbul il Kongre hazırlık komisyonu

İstanbul il Kongre hazırlık komisyonu 15.12.2015 tarihinde toplandı.

Genel Başkan yardımcısı Latif Epözdemir’in başkanlığını yaptığı, PM Üyesi Bedri Işık, İstanbul il yönetim kurulu üyesi Sabri Serin ve Mehmet Baki Arslanargun’un katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda, Seçilecek İl başkanı ve yönetim kurulu ile ilgili ortak bir eğilim belirlendi.

Buna göre il başkanı olacak adaylarda aranacak vasıflar, parti politikalarını özümsemiş benimsemiş parti politikalarını iyi bilen, demokratik değerlere bağılı eşit ve adil yöneticilik vasfına sahip olan ve kitleyle bağ kurup parti politikalarını genişletme konusunda becerisi olan, gönüllülük temelinde zaman ayırabilecek her arkadaş İl başkanı olabilir

Yönetim Kurulu üyelik seçimleri konusunda da gençlik ve kadın kotası dikkate alınarak konuşuldu. Seçilecek yönetim kurulu asgari iki kadın ve iki genç arkadaşın yer alması konusunda görüş birliği sağlandı. Bunun dışında Kongre teknik hazırlıklarının devam etmesini mevcut üye profilinin yeniden değerlendirilmesi ve bu değerlendirmeler sonrasında yapılacak komisyon toplantısı ile karara bağlanması konusunda görüş birliğine varıldı.

About Post Author