GÜNCEL

“Usta bağcı, çürüyen dalların budanmasından üzüntü duymaz.”

HAK-PAR Gaziantep il teşkilatı yeniden oluşturuluyor.

 

Düzgün Kaplan;

“Usta bağcı, çürüyen dalların budanmasından üzüntü duymaz.”

HAKPAR Başkanlık Kurulu üyesi, Arif Sevinç ve Parti Meclis üyesi Düzgün Kaplan, 13.12. 2015 tarihinde Gaziantep’te parti teşkilatının yeniden oluşturulması için bir grup üye ve partili dostlarla toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşan Arif Sevinç kısa bir değerlendirmenin ardından şöyle dedi; “HAK-PAR 6.Kongre’si sonrası, bir hizip tarafından yaratılan sorunlar tüm iyi niyetli çabalara rağmen olumlu bir çözüme kavuşturulamadı.

Dün HAK-PAR’ın yönetimine talip olan bu hizip, bu gün tüm enerjisiyle HAK-PAR’a zarar vermeye, illeri dolaşarak HAK-PAR teşkilatlarını yalan-yanlış bilgilerle istifa etmeleri için iknaya çabalamaktadır.

 

HAK-PAR güçlü bir partidir. Kimi illerde yaratılan tahribatı onarma daha güçlü bir örgütsel yapı inşa etme olanağına sahiptir.

Bu gün Gaziantep’te teşkilatımızı yeniden inşa etmek üzere harekete geçmiş bulunuyoruz.

Kısa sürede hem mevcut illerimizi yeniden teşkilatlandıracağız hem de yeni il örgütleri kuracağız.

Amacımız daha güçlü,   Kürt halkının özgürlüğü yolunda samimi bir çaba içinde olacak bir örgütsel yapı inşa etmektir. Çünkü Kürt halkı kendi sorunlarını cesaretle dile getirecek, çözümler üretebilecek güçlü bir seçenek aramaktadır. Bu seçenek HAK-PAR’dır.”

Parti Meclis üyesi Düzgün Kaplan’da yaptığı konuşmada;

“Budanan ağaçların daha güçlü bir şekilde filizlenerek meyveye durduğunu bilirsiniz.

Usta bağcı, çürüyen ağacın gelişimini engelleyen dalların budanmasından üzüntü duymaz.

Nitekim bu hizbin tüm olumsuz çabalarına, engellemelerine rağmen partimiz yürüyüşüne devam etmiş, hem Haziran hem de Kasım 2015 seçimlerine katılmış, Kürt halkının taleplerini cesurca dile getirmiş, oylarını da arttırarak Türkiye’nin 100 e yakın partisini geride bırakmış ve ilk 8 partisinden biri haline gelmiştir.

Biz HAK-PAR’ın bu süreçten de daha güçlü çıkacağına eminiz.” Dedi.

Toplantıda konuşan Ömer Yeter ise şu görüşleri dile getirdi; Esas olan Kürt halkının özgürlüğüdür. Partiler davalar için birer araçtır. Hiç bir kişi ve parti davamızdan daha değerli değildir. Bize bu uğurda ne türlü bir sorumluluk düşüyorsa bunu göğüslemeye hazırız. Biz gücümüzü davaya olan inancımızdan alıyoruz. Bizim derdimiz isim veya partiler değildir halkımızın özgürlüğüdür. En kısa sürede yeniden inşa edeceğimiz Antep il örgütünün daha da aktif ve daha azimli çalışacağından hiç kimsenin kuşkusu olmasın”  

İl teşkilatının reorganizasyonu üzerine yapılan görüş alışverişinin ardından en kısa sürede yeni yönetimin oluşturulması için görevlendirme yapıldı. 14.12.2015
HAK-PAR BASIN BÜROSU

About Post Author