GÜNCEL

SİİRT STK ÜYELERİ PARTİMİZİ ZİYARET ETTİ

 

SİİRT STK ÜYELERİ PARTİMİZİ ZİYARET ETTİ


Cuma günü Siirt’ten gelen STK temsilcileri saat 18.00.de HAK-PAR Genel merkezimizi ziyaret ettiler. Bu ziyarette Siirt Tabipler Birliği Başkanı ve Türkiye Barış Meclisi üyesi Ekrem Bilal Siirt Baro Başkanı Av. Cemal Acar, Siirt İHD Başkanı Zana Alısu, Siirt SES ve KESK dönem sözcüsü Mehmet Alanç ile Barış Meclisi üyesi Av. M. Ali Özel katıldılar. Bu görüşmede HAK-PAR eski Genel Başkanı Kemal Burkay, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Şeşeoğulları Parti Meclisi Üyeleri Fazlı Taşkan ile Cengiz Temel Katıldılar.

 


Bu görüşmede Ekrem Bilal “Ortadoğu da yaratılan kaos, Reyhanlı’da, Diyarbakır’da Suruç’ta, Ankara’da, bizi vurduğu gibi şimdi Avrupa’nın merkezini, Paris’i vurmuştur.” Diyerek başladı. Daha sonra dünyanın neresinde olursa olsun kimi ölümlerin kabul edilemeyeceğini belirtti. Ülkedeki bu kaos sona erdirilmesi için destek istediklerini vurguladı.


Daha sonra Kemal Burkay “Biz parti olarak yıllardan beri silahların susması gerektiğini söylüyoruz. Silah kimden gelirse gelsin susturulmazsa kaos ortamı devam eder. HAK-PAR demokratik, barışçıl bir ortam, hedeflemektedir. Son zamanlarda kamuoyunda sesler yavaş yavaş yükselmektedir. Umarız bu sesler giderek çoğalır ve ölümler sona erer”, dedi. Burkay devamla HAK-PAR ‘ın her dönemde barıştan yana olanlara destek olacağını vurguladı. STK’ların bu girişimini çok değerli bulduğunu, Yaygınlaşmasını temenni ettiğini dile getirdi.

Sıcak bir sohbet ortamı içinde toplantı sona ererken bu tür görüşmelerin sıkça yapılmasının yararlı olacağı belirtildi.30.11.2015

 

About Post Author