GÜNCEL

“Kürtler kendi kendilerini temsil etmekte ısrarcı olmalıdırlar.”

HAK-PAR Adana

“Kürtler kendi kendilerini temsil etmekte ısrarcı olmalıdırlar.”  

HAK-PAR Adana Milletvekili adayları kent merkezinde seçim bildirgeleri ve bildirilerini dağıttılar, esnafla sohbet edip HAK-PAR’a destek istediler.

Daha önce ağırlıklı olarak Kürtlerin yaşadıkları mahallelerde afişleme çalışması yapan HAK-PARlılar 26 Mayıs 2015 tarihinde de gruplar halinde, kentin farklı merkezlerine iki gün boyunca seçim bildirgelerini dağıttılar

HAK-PAR Milletvekili adayı Arif Sevinç yaptığı açıklamada “HAK-PAR Türkiye’nin tüm sorunlarının çözümünün ancak gerçek anlamda bir demokratikleşmeyle mümkün olduğunu, Demokratikleşmenin ise ancak Kürt meselesinin adil çözümüyle mümkün olduğunu ifade ediyor.

Türkiye’de Kürt sorunu adil ve demokratik bir biçimde çözümlenmeden hiçbir şey garanti altında olmayacaktır.

Ne özgürlükler ve demokrasi, ne barış ve huzur ne de ekonomi… Ortadoğu sorunlarını adil çözeme kavuşturamadıkları için viraneye dönen ülkelerle doludur.

 

Biz adil, eşitlikçi, barışçıl demokratik çözüm için federasyonu öneriyoruz… Seçimlere giren tek Kürt partisi olarak halkımızdan ve demokratik çevrelerden oy istiyoruz.”dedi…

Sevinç sözlerini şöyle sürdürdü,“önemli bir süreçten geçildiğine kuşku yok.1.Dünya Savaşı sonrası kurulan statüko çöküyor. Orta doğu yeniden şekilleniyor. Milletler, dinler, kültürler arası ilişkiler, sınırlar yeniden şekilleniyor. Lozan’da Kürtlerin ayrı bir özne olarak ortaya çıkması çeşitli entrikalarla engellendi. Kürtleri “ortaklık “adına Türkler temsil etti. Sonuç ortada… Aynı hataları yapmak için neden yok. Kürtler kendi kendilerini temsil etmekte ısrarcı olmalıdırlar.”
 About Post Author