GÜNCEL

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ MANİSA İL BAŞKANLIĞI HALEPÇE KATLİAMINI ANDI

 HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ MANİSA İL BAŞKANLIĞI HALEPÇE KATLİAMINI ANDI
15.03.2015 Pazar günü saat 17:00’da parti binasında partililerle yapılan anma toplantısı İl başkanı Bedir ÇINAR’ın kürtçe yaptığı günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Halepçe katliamında yaşamını yitiren Kürt halkı ve Kürdistan şehitleri adına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
Konuşmasının devamında Mart ayı Kürt halkı için bir varoluş ayıdır. Kürt halkı 16-17 Mart 1988 yılında Halepçe’de insanlığın gördüğü en büyük kötülüklere maruz bırakıldı. Utanç verici bir mezalime uğradı, yok oluşun kıyısına itildi. Kürt halkı yine bir mart ayında küllerinden yeniden doğdu.
Yaşadığı büyük katliamları özgürlüğe, aydınlığa dönüştürdü ve Newroz gibi hiçbir ulusa nasip olmamış bir özgürlük geleneğini yarattı çünkü Kürtler hayata kök salmış bir millettir dedi

Ardından il sekreteri Sami FEROĞLU HAK-PAR genel merkezce yayımlanan “HALEPÇE KATLİAMI BİR İNSANLIK DIRAMIDIR” başlıklı bildiriyi okudu.

İl gençlik kolları başkanı Şoreş ÖZKAN “HALEPÇE REŞGIREDA” adlı şiiri okudu. Toplantı sonuna doğru Halepçe anısına 27 mum yakıldı.

About Post Author