Burkay İstanbul’da HAK-PAR üye ve yöneticileriyle sohbet etti

Birkaç gündür İstanbul’da bulunan HAK-PAR Eski Genel Başkanı Sn. Kemal Burkay 18 Ocak Pazar günü İstanbul İl Merkezi’nde parti yöneticileri ve üyelerle sohbet etti.

Burkay, bu sohbet sırasında HAK-PAR’ın ortaya çıkış koşullarına, rolüne, önemine değindi. İki yıllık HAK-PAR Genel Başkanlığı’nın son döneminde gündeme gelen isim değişikliği talebinin ise tabanda ve organlarda tartışıldığını ve erken bulunduğunu söyledi. 12 yıllık partiyi isim değişikliği nedeniyle riske sokmanın yanlış olacağını, bu konuda örgütün verdiği kararın isabetli olduğunu söyledi. Partinin gelişmesi ve güçlenmesi için gerekli olanın kitlelere yönelik aktif bir çalışma olduğunu dile getirdi.

 

Burkay, Kongre’de iki adayın ve iki listenin yarışmasının da örgüt bakımından bir olumsuzluk, hatta bazılarının yansıttığı gibi bölünme olmadığını belirtti ve şöyle dedi: “Bu her demokratik partide yaşanabilecek son derece demokratik bir olaydı. Başkanlık görevine iki arkadaşımız talip oldu. Yeni Genel Başkanı ve Parti Meclisi’ni seçmek Kongre’nin görevi idi ve kongre de son derece demokratik bir ortamda bu görevi yaptı. Kazanan arkadaşlarımız iki yıl için görev yapacaklar. Kazanamayanların ise küsmesi için bir neden yok. Partiye destek vermek, çalışmalara omuz vermek için ille de genel başkan veya PM üyesi olmak gerekmiyor.

 

 

 

Ben kendi payıma genel başkanlığa bir dönem daha talip olmadım, ama arkadaşlarıma omuz vermeye devam edeceğim. Tüm arkadaşlarımdan, partimizin üye ve dostlarından beklediğim de budur. Ancak böylesi bir anlayışla örgütümüzü büyütür ve önümüze koyduğumuz hedeflere doğru yol alabiliriz.”

Parti içinde demokratik mekanizmaların iyi işlemesinin önemine de değinen Burkay, daha sonra yaklaşan genel seçimlerden söz ederek bu seçimlere 81 ilde katılacak şekilde hazırlanmalıyız dedi.

Toplantıda parti üyeleri ve yöneticiler de söz alıp sohbete katıldılar, görüş ve önerilerini dile getirdiler.

HAK-PAR Basın Bürosu

 

 

18 Ocak 2014

About Post Author

Scroll to Top