GÜNCEL

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ

Son günlerde Cizre İlçesinde yine vahim olaylar yaşanıyor. Bu olayların Kürt sorununun çözümüne hiç bir yararı olmayacağı gibi tam tersine sorunun çözümünü güçleştireceği bilinmelidir. Bu nedenle tarafların sağduyulu olması Kürt siyasi hareketleri arasındaki sorunların barışçı yöntemlerle çözülmesi gerektiğine inanıyor ve tarafları sağduyulu olmaya çağırıyoruz.

Bu tür olaylar kimden, nasıl, nereden gelirse gelsin onlara karşı durmalı ve olumsuzlukları önlemeliyiz.

Geçmişte de ne zaman barıştan söz edilse bu ortamı yok etmeye yönelik olumsuzluklarla karşılaşıyorduk. Fakat artık daha uyanık olmalı, bu tür oyunlara alet olmamalıyız.

Cizre’de 3 insanımızın öldürülmesi, olayın çevreye yayılma olasılığı bizi daha çok kaygılandırmaktadır. HAK-PAR olarak bu insanlarımıza rahmet, ailelerine başsağlığı dilerken ailelerin ve Kürt siyasi yapılarının bu tür provokasyonlar karşısında daha duyarlı olmalarını istiyoruz.

Oyunlara gelmeden, barış ve huzur ortamının sağlanması amacıyla daha dikkatli olmak zorundayız. Herkes kendisine düşen görevi yapmaktan kaçınmamalı ve üstüne düşeni mutlaka yapmalıdır.

Taraflar ve Hükümet açıklamalar yapmakta bunun bir provokasyon olduğunu söylemekteler. Umarız öyledir. Ancak sadece söylemek yeterli değildir. Bunun açığa çıkarılması da gerekir.

Biz saldırı yerine diyalog yönteminin benimsenmesinden yanayız. Bu konuda herkes görevini koşulsuz yapmalıdır.29.12.2014

Hasan Şeşeoğulları

Genel Başkan Yardımcısı

About Post Author