GÜNCEL

Biz parti olarak günü İdare eden değil çözüm üreten bir anlayışta olacağız

HAK-PAR İSTANBUL İL ÜYE TOPLANTISI YAPILDI.

Biz parti olarak günü İdare eden değil çözüm üreten bir anlayışta olacağız.

14 Aralık 2014 Pazar günü Saat: 14.00 de Hak-Par İstanbul il üye toplantısı yapıldı. Genel Başkan Fehmi DEMİR’inde katıldığı toplantıya Genel Başkan yardımcıları Hasan Şeşeoğulları, Semra Arcan Gökçen, Parti Meclisi üyeleri ve partililer katıldı.

Genel Başkan Fehmi DEMİR:“ Kongre sonrasında yönetici arkadaşlarımla tüm örgütleri ziyaret ediyoruz. Bu bağlamda bugün de İstanbuldaki arkadaşlarımızla birlikteyiz. Hepimizin bildiği gibi bir kitle partisi olan HAK-PAR kongreden hemen sonra genel seçim hazırlıklarına başlamıştır.  Biz bütün illerde seçime katılacağız. Şu anda tek düşüncemiz HAK-PAR ‘ı bu seçimlere hazırlamak ve istediğimiz başarıyı elde etmektir. Kürt sorununun barışçıl bir çözüme ulaşması için biz de tarafız ve bize göre HAK-PAR bunu başaracak güçtedir. Gerek Başkanlık Kurulu üyeleri gerek Parti Meclisi üyeleri arkadaşlarımız geç kalmadan bu çalışmalara hız vermeli ve partili üye arkadaşlarımızı bu çabanın içine çekerek onlara yol göstericilik yapmalıdır.  Biz arkadaşlarımızın HAK-PAR’ın başarısı için yapacağı her tür çabada onların yanında olacağız.

 

Genel başkan olarak bunu başaracak güçte olduğumuza inanıyorum. Bu inançla da   diyorum ki ; Bizimle birlikte çalışmak isteyen herkese kapımız sonuna kadar açıktır” dedi.

Demir, ” son dönem yaşanan gelişmeleri de değerlendirdiği konuşmasında ” Dün zaman gazetesi ve bazı televizyoncuların da içinde bulunduğu gözaltılar yaşandı. Biz basın mensuplarına yönelik bu tür operasyonları doğru bulmuyoruz. Türkiye’nin ihtiyacı totaliter bir yapı değil, daha çok demokrasidir. Yanlışlar ancak demokratik ve evrensel hukuka uyularak bertaraf edilebilir.

Türkiye’yi yönetenler dün de bugün de ileriye bakamadılar. O nedenle miyoplar gibi ancak önlerini görebildiler. Oysa  ihtiyaç ileriye bakabilen yönetim tarzıdır. İleriye bakabilenler sorunları doğru teşhis edip çözüm üretebilirler. Yoksa günü idare etmeye çalışırlar. Biz parti olarak günü iadare eden değil çözüm üreten bir anlayışta olacağız.”dedi.

Daha sonra Genel Başkan Yardımcıları da çalışmalarla ilgili üyeleri bilgilendirdiler.

Toplantının son bölümünde üyeler görüşmelerini dile getirdiler. Ayrıca soru-cevap yöntemiyle bilgilendirmeler yapıldı.

Son bölümde Genel Başkan Fehmi DEMİR toplantıya katılanlara başarılar dileyerek çalışmalara yapacakları katkılar için şimdiden teşekkür ettiğini bildirdi ve toplantı sonlandırıldı.15.12.2014

About Post Author