GÜNCEL

Özgürlük mücadelesi uzun solukludur; sabır ve ustalık gerektirir

Hak-PAR Merkezi Gençlik Komisyonu;

Özgürlük mücadelesi uzun solukludur; sabır ve ustalık gerektirir.

 

Sömürgeci ve emperyalist güçlerce ülkesi parçalanmış, muhatap kılındığı akıl almaz sömürü, baskı ve asimilasyon politikalarını kesintisiz bir biçimde yürüttüğü direniş ile boşa çıkarmış ve özgürlük taleplerini büyüterek bu güne gelmiş bir ulusun gençleri olarak, geçmişimizin gururla andığımız olumlu mirasını sahipleniyor, halkımızın özgür ve demokratik geleceğini inşa etmek üzere harekete geçiyoruz.

 

Biliyoruz ki özgürlük mücadelesi uzun solukludur; sabır ve ustalık gerektirir.

 

Gözümüzü, aklımızı ve yüreğimizi bir an için dahi olsa özgürlük hedefinden ayırmadan, sömürgeci rejimlerin tuzaklarına düşmeden, çağdaş, demokratik, uygar bir örgütlenmeyle, barışçıl, siyasal mücadeleyi temel alarak, daha çok, daha çok örgütlenerek yürüyeceğiz.

 

Ne sömürgecinin dayattığı milli değerlerinden kopuk; a politik, silik, itaatkâr olacağız,

ne de maceralar peşinde koşan, saman alevi gibi yanıp sönen, bilimi- aklı kullanmak yerine duygularıyla hareket eden, öfkenin şaşırtan, yoldan çıkaran, bir uçtan bir uca taşıyan rüzgarında savrulacağız.

 

Biz HAK-PAR gençliği olarak; öncelikle, rejimin asimilasyon politikalarına karşı dilimize ve kültürümüze dört elle sarılacağız, sabırla direnen her Kürtçe kelimeyi klamlarla, ninnilerle beleyerek koruyan, her biri birer sivil itaatsizlik örneği olan dedelerimizi ve ninelerimiz örnek alacağız.

 

Biz HAK-PAR gençliği olarak; öncelikle, sömürgeci barbarlığa karşı dik duran, baş eğmeyen, özgürlük yolunda canlarını dahi feda eden, Ali şer, Zarife Xanım, Şeyh Sait, İhsan Nuri, Seyit Rıza,Cıbranlı Xalit, Qadi Muhammed, Şeyh Mahmudê Berzenci, Mele Mustafa Barzani gibi sayısı binleri bulan kendi milli kahramanlarımızı örnek alacağız.

 

Biz HAK-PAR gençliği olarak; dünyada, özgürlükten, emekten, eşitlikten, barıştan, adaletten hukuktan, çevreden yana olacağız; insanlığın dünden bu güne yarattığı her olumlu siyasal, düşünsel ve teknik gelişmeye ilgi gösterecek ve sahiplenecek, halkımızın özgürlük mücadelesinde yararlanacağız

 

Biz HAK-PAR gençliği olarak; her mücadelenin başarıya ulaşmasının esasen örgütlülükten geçtiği bilinciyle daha çok çalışacak, halkımızın talepleri ve partimizin programatik hedefleri doğrultusunda her alanda örgütlenmeye,  gençliğin dinamizmini halkımızın özgürlük mücadelesine daha çok katmaya çabalayacağız.

Bu gün  Kürdistan’ın her parçasında halkımız çeşitli sömürgeci, emperyalist devletlerin ve onların yarattığı, paravan terör örgütlerinin saldırısı, tehdidi altındadır.

Sömürgeci rejimlerce en temel hakları dahi gasp edilen halkımız, Güney ve Batı Kürdistan’da olduğu gibi barbar, çağdışı, her türlü insani değerden yoksun IŞİD terör örgütü tarafından da taciz edilmektedir.

Doğu Kürdistan’da gerici molla rejimi halkımıza kan kustururken, anadilinde eğitim dahil en temel hakları dahi gasp edilen  Kuzey Kürdistan’da ise halkımızın özgürlük mücadelesi çeşitli tuzaklarla saptırılmaya çalışılmaktadır.

 

Biz HAK-PAR gençliği olarak, Özgürlük ve kalkınma yolunda ilerleyen Güney Kürdistan’a yönelik her türlü saldırıyı kınıyor, dayanışmamızı ifade ediyoruz.

Yine Suriye’de Esed rejiminin ve IŞİD terör örgütünün barbar saldırıları ile mücadele eden, yüz binlercesi yerlerini yurtlarını terk ederek ağır koşullarda yaşama tutunmaya çalışan Batı Kürdistan’da halkımızın meşru ve haklı davasını destekliyor, Kürt örgütleri arsında var olan sorunların bir an önce çözümlenmesini, Duhok mutabakatının hayata geçirilmesini diliyoruz.

 

Hak-Par Gençlik Komisyonu olarak başta partili gençlerimiz olmak üzere tüm Kürdistan gençliğini, bir an önce harekete geçmeye içinde bulunduğumuz koşulların dayattığı ağır görevleri yerine getirebilmek için elele vermeye çağırıyoruz.08.12.2014

 

Hak-PAR Merkezi Gençlik Komisyonu

About Post Author