Hak Par Gaziantep 1.olağan kongresi yapıldı.

Hak Par Gaziantep 1.olağan kongresi yapıldı.

Kongreye genel Başkan Yardımcıları  Arif Sevinç, Celal Baykara ile Adana İl başkanı Süleyman Kart da katıldı.

7 Ekim 2014 tarihinde saat 13:00 de İl binasında yapılan kongreyi, il başkanı Ömer Yeter açtı.

Daha sonra Arif Sevinç Divan başkanlığına,Süleyman Kart ve Yusuf Servan Kızıl katip üyeliklere seçildi.

Kısa bir konuşma yapan Arif Sevinç HAK-PAR’ın   bir kitle partisi olduğuna dikkat çekerek, kitlelerle buluşmak için sabırla, daha programlı ve fedakarca  çalışmak gerektiğini, bu gün olmasa bile yakın  gelecekte HAK-PAR’ın güçlü ve kitlesel bir parti olarak siyaset sahnesinde yerini alacağını belirtti.

Sevinç sözlerini şöyle sürdürdü; “Yeni ve doğru bir fikir, bir hareket ortaya çıktığında hemen kitlelerle buluşamayabilir. Konjonktür uygun değilse, egemenlerin engelleri ve tuzakları kitlelerle buluşmasına engel olabilir. Ancak yılmamak gerek. Geleceği şimdiden görenlerin öz güveniyle, hazırlanmak, örgütlenmek ve çalışarak egemenlerin engellerini aşıp tuzaklarını boz arak büyümek, halkla buluşmak ve HAK-PAR’ın doğru politikalarının toplumca bilinmesinin ve benimsenmesini sağlamak gerekir. Bu gün yönetici olanların görevi budur.”  Dedi.

Son günlerde Güney Kürdistan’da ve Batı Kürdistan’da,Özellikle Kobani’de meydana gelen dramatik olayları özetleyen ve İŞİD terör örgütünün saldırılarını anlatan, her kürdün Kobani’de Kürt halkıyla dayanışma içinde oldması gerektiğini ifade den Arif Sevinç, “Bu olaylar her kese Kürtler arasındaki dayanışmanın ne kadar gerekli ve önemli olduğunu gösterdi.ve Yine görüyoruz ki, taa dünyanın diğer ucundaki ülkeler Kürtlere yardım için harekete geçiyor ama Türk Devleti, Suriye, Irak, İran gibi devletler kem küm etmekle,katliamları izlemekle yetiniyorlar. Kürtler adına siyaset yapanlar bu durumu iyi tahlil etmeli” dedi.

Saygı duruşunun ardından Genel Başkan Yardımcısı Fehmi Demir’in gönderdiği mesaj okundu.

Fehmi Demir mesajında  özetle şu görüşlere yer verdi;

“Kürt halkının özgürlük mücadelesi hedeflerine doğru ilerlerken,sömürgeci gerici rejimler onu durdurmak için çeşitli oyunlar tezgahlamakta ve katliamlarla tehdit edilmektedir.

Bu gün de aynı oyunlar sahnededir.

Gerici sömürgeci rejimlerin fideliğinde büyütülerek canavarlaştırılan bir  terör örgütü olan IŞİD hem Güney Kürdistan’ın Şengal Bölgesi’ne hem de Barı Kürdistan’ın Kobani bölgesine saldırıya geçmiş, katliamlar yapmıştır. Hem İŞID i hem de onu yaratan ve destekleyen rejimleri kınıyor,Halkımızla dayanışmayı ifade ediyoruz.”

 

Yapılan seçimler sonucunda il başkanlığına Sait Duran

İl Yönetim Kurulu asil üyeliklerine ise, Yusuf Servan Kızıl, Azad Atmaca, Cengiz Ataman, Medeni Çelik, Cemal Hayri Avcı ve Serhat Yanargöz getirildi.

About Post Author

Scroll to Top