HAK-PAR AĞRI İL ÖRGÜTÜ 6. OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI

 

Hak ve Özgürlükler Partisi Ağrı İl Örgütü 6. Olağan Kongresini 21.09.2014 Pazar günü HAK-PAR Ağrı İl Başkanlığı binasında gerçekleştirdi.

Kongrede gerekli çoğunluğun sağlandığı görüldükten sonra Kongre divan seçimi yapıldı.

Divan Başkanlığına PM üyesi ve Van İl Başkanı Tayyip Kızılyıldız, katip üyeliklere PM üyesi Oktay Dumlu ve PM üyesi Celal Yıldız seçildiler.

Özgürlük ve Demokrasi mücadelesinde hayatlarını kaybedenler için yapılan saygı duruşundan sonra İl Başkanı Mehmet Yüce söz aldı. Mehmet Yüce konuşmasında Hak-Par’ın kuruluşundan bu yana gelişen sürece değindi.

Yüce” Bugün programı ile Türkiye’de sorunlara gerçek çözüm üreten tek parti Hak-Par’dır. Federasyonu savunan tek partiyiz. O nedenle de Kürtler bize destek vermelidir.” Dedi.

Kongreye katılan Genel Başkan Yardımcısı Avukat A. Menaf Kıran’da gündemi değerlendiren bir konuşma yaptı.

Kıran konuşmasına başlarken kongreyi gerçekleştiren partililere teşekkür etti. Kıran, ”Türkiye’de ve Kürdistan’da yaşanan gelişmeler gösteriyor ki partimize bugün dünden daha çok ihtiyaç vardır. Bugün Kürt sorununa cesur ve gerçekçi çözüm üreten tek parti Hak-Par’dır. Biz eğmeden bükmeden ifade ediyoruz. Kürt sorunu siyasal bir sorundur. Ancak siyasal yöntemlerle çözülür. Bu da,  Kürt ve Türk halklarının eşitliğine dayalı Federal bir sistemdir.” Dedi.

 

Söz alan il başkan adayı Şahin Atmaca öncelikle kongre delegelerine destekleri için teşekkür etti. Atmaca, partinin başarısı için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini belirtti.

Kongrede yapılan seçimler sonucu Ağrı İl Başkanlığına Şahin Atmaca, Yönetim Kurulu Üyeliklerine Mehmet Yüce, Kasım Kaya, Cemal Yıldırım, Resul Kızıldağ, M.Sıddık Sucu ve Yılmaz Külçek seçildiler.23.09.2014

Hak ve Özgürlükler Partisi

(HAK-PAR)

About Post Author

Scroll to Top