GÜNCEL

HAK-PAR Eğitim Kampı başladı

2014-07-19 23:31

Hak ve Özgürlükler Partisi’nin düzenlediği 3 günlük eğitim kampı 18 Temmuz Cuma günü Mersin Enerji Otel’de başladı. Kampa 100’ü aşkın parti kadrosu katıldı. Bu eğitim çalışmasına katılanların yaklaşık yarısı gençlerden oluşuyor ve kadınların oranı da oldukça iyi. 

Eğitim programı HAK-PAR programını, tüzüğü, kitle çalışmasını ve bölgemizdeki son gelişmelerle ilgili olarak politik durumun değerlendirilmesi gibi konuları içeriyor ve Sunumların ardından konular tartışılıyor.

İlk gün (18 Temmuz) öğleden önce Başkanlık Kurulu Üyesi Hasan Dağtekin Federal çözüm konusunda bir sunum yaptı. Öğleden sonraki oturumlarda ise Genel Başkan Yardımcıları Seher Erol ve Mehmet Celal Baykara, HAK-PAR programının içerdiği diğer ilkeler ve taleplerle ilgili olarak sunumlar yaptılar. 

19 Temmuz Cumartesi günü öğlenden önce Genel Başkan Yardımcısı Fehmi Demir Parti Tüzüğüyle ilgili sunum yaptı. Öğleden sonraki oturumda ise Genel Başkan Kemal Burkay kitle içinde çalışmayla ilgili olarak konuştu ve deneyimlerini anlattı. Tüm sunumların ardından katılımcılar söz olarak görüşlerini ilettiler ve verimli bir tartışma yaşandı.

Yarın (20 Temmuz Pazar günü) ise Genel Başkan Yardımcısı Arif Sevinç son politik gelişmelerle ilgili bir sunum yapacak. Öğleden sonra Parti Meclisi toplanacak ve Cumhurbaşkanlığı seçimi ile Büyük Olağan Kongre hazırlıklarını görüşüp değerlendirecek.

HAK-PAR Basın Bürosu

19 Temmuz

About Post Author