GÜNCEL

HAK-PAR VAN 6.OLAĞAN İL KONGRESİNİ YAPTI

vn_1.jpg - 107.74 Kb

 

14.06.2014 Cumartesi günü saat 11 de il binasında kongresini gerçekleştiren van HAK- PAR il örgütü başkanlığına Tayyip Kızılyıldız seçildi.

Üye çoğunluğu sağlandıktan sonra kongre divan başkanlığına genel başkan yardımcısı Abdulmenaf Kıran seçildi. İl başkanı Kızılyıldız açış konuşmalarında şunlar dile getirdi:“Sayın Divan, Sayın Genel Kurul Üyeleri; Hak ve Özgürlükler Partisinin 5. Faaliyet dönemini geride bırakmış bulunuyoruz. İki yıla yakın bir süredir partimizin yönetim görevini üstlenmiş bulunmaktayız. Bu süre içerisinde partimizin faaliyetlerini ve örgütlenme çalışmalarını yürüttük. HAK-PAR Kürt halkının özgürlük mücadelesinin ürünüdür. Bu mücadele, eşitliğe dayalı bölgesel coğrafi esaslara göre oluşan bir Federal yapı gerçekleşinceye kadar sürecektir. Bu talep ve mücadele hedefi ile Türkiye de yürütülen genel demokrasi mücadelesi arasında sıkı bir ilişki vardır.

“Bu anlayışla partimiz, toplumumuza hep doğru ve gerçekçi mücadele perspektifi sunmuştur. Toplumumuzu boş hayallerle avutmadık, onları maceralara sürüklemedik. Hep doğruyu ve gerçekleşebilecek olanı önerdik. “

İl başkanı Tayyip Kızılyıldız’ın konuşmasından sonra yönetim kurulu seçimine geçildi.Tek listeyle seçime giren Van HAK-PAR il örgütü il başkanlığına yeniden Tayyip Kızılyıldız seçildi. Yönetim kuruluna şu isimler getrildi: Muzafer Kızıl, M.Nuri Arslanargun, Mustafa Erad, Eşref Engin, Yunus Örkmez ve Fırat Bayraktar.

14 Haziran 2014


vn_2.jpg - 100.54 Kb

About Post Author