GÜNCEL

Kemal Burkay: Şerif’i saygı ve sevgiyle anıyoruz

Değerli ve sevgili arkadaşımız Şerif Altıntaş’ı geçen yıl bugün (24 Mayıs’ta) kaybetmiştik. Beklenmeyen bir ölümdü. Sağlıklı görünüyordu; ama tansiyon sorunu varmış. Geceleyin kalp krizi geçirmiş, hastaneye kaldırılmış, ama kurtarılamamış.

Bu ani ve beklenmedik ölüm, yakınları, dost ve arkadaşları arasında büyük şaşkınlık ve üzüntü yarattı. Götürüp Nusaybin’de toprağa verdik.

Şerif’i daha yurda dönmeden tanımıştım, zaman zaman telefonla konuşurduk. Bir-iki kez de yurt dışına, İsveç’e geldi. Yurda dönüşümden sonra da hep yanımda, yakınımda oldu. HAK-PAR Parti Meclisi ve Başkanlık Kurulu’nda Kamu işçilerini temsilen yer aldı ve birlikte çalıştık. Çalışkan, cana yakın, arkadaş ve dost canlısı bir insandı.

Ama ne yazık ki hayat böylesi sürprizlerle dolu. İnsanların sonbaharı, yaprak dökümü genellikle yaşlılık dönemidir. Bu nedenle aramızdan kopup giden nice dostlar var. Ama kimi insan da ömrünün baharında, ya da yazında, bazen hastalık, bazen kaza nedeniyle, bazen de başka türlü, örneğin acımasız düzenin, kör şiddetin kurbanı olur gider. Böylesine nice yoldaşı zamansız yitirdik. Şerif de onlardan biriydi.

Evet, Şerif aramızdan erken ayrıldı. Ama yaşadığı sürece iyi işler yapan, bu nedenle çevresinde sevilen, saygı uyandıran insanlardan biriydi. Özgürlük mücadelemize verdiği emek nedeniyle de adı bu mücadelenin sayfalarına yazıldı.

Onu sevgiyle, saygıyla anıyoruz.

24 Mayıs 2014

About Post Author