GÜNCEL

HAK-PAR Ankara İl Örgütü 6. Olağan Kongresini Yaptı

HAK-PAR Ankara İl Örgütü 6. Olağan Kongresini HAK-PAR Ankara il örgütü binasında 24.05.2014 tarihinde gerçekleştirdi. Kongre açılış konuşmasını parti yöneticilerinden Recai Göre yaptı. Divan seçimi için delegelerden öneri istendi. Yapılan öneriler doğrultusunda Divan Başkanlığı’na Alaeddin Aras, Divan Kurulu üyeliklerine Sidar Avcı ve Bejna Günaydın oy birliği ile seçildi.

Divan Başkanı delegeleri selamladıktan sonra gündemi okudu ve delegelerin oylarına sundu. Gündem oy birliği ile kabul edildi.

Gündem;

1. Açılış 

2. Divan seçimi 

3. Saygı duruşu

4. İl Başkanı’nın konuşması

5. Çalışma ve Mali Raporların ayrı ayrı okunması ve tartışılması

6. Raporların ayrı ayrı ibrası

7. İl Başkanı Adayı’nın konuşması

8. Seçimler

9. Kapanış

Divan Başkanı, delegeleri bir yıl önce bugün yaşamını yitiren arkadaşımız Şerif Altıntaş ve tüm Kürdistan şehitleri anısına Ey Raqip eşliğinde 1 dakikalık saygı duruşuna davet etti. Saygı duruşunun ardından HAK-PAR Genel Başkan’ı Kemal Burkay’ın Şerif Altuntaş’ın anısına yazdığı mektup okundu. 

Saygı duruşunun ardından Genel Başkan yardımcıları Fehmi Demir, Reşit Deli, Ankara İl Örgütü üyesi Hasan Şeşeoğulları ve Recai Gören konuşmalarında Şerif Altıntaş ile ilgili anılarını paylaştılar. Bunun yanı sıra Divan Başkanı Soma’da yaşamını yitiren maden işçilerinin ailelerine başsağlığı mesajı gönderdi. 

Kongre, Genel Başkan Yardımcısı Fehmi Demir’in konuşması ile devam etti. Demir konuşmasında “Şuan Kürdistan’da egemen olan güçlerin Kürdistan’ın özgürleşmesine dair hiç bir çabaları yoktur, aksine bu mücadeleye ket vurmaktalar.” dedi. Demir konuşmasına HAK-PAR Ankara İl Örgütünün çalışmalarını değerlendirerek devam etti ve kurulacak yeni yönetime destek olunması çağrısında bulundu.

Fehmi Demir’in ardından Genel Başkan Yaradımcısı Reşit Deli söz alarak “HAK-PAR’ın ana ekseni hepimizi birarada tutan ulusal haklarımızı elde etme mücadelesidir” dedi. Konuşmasında Kürdistan siyasetine ilişkin görüşlerini dile getiren Reşit Deli “Kürdistan halkının özgürleşmesi için sömürgeci devletlerin demokratikleşmesinin beklenmemesi gereklidir… HAK-PAR’ın bu mücadelenin önemli bir unsuru olduğu da unutulmamalıdır” dedi.

Gündemin 5. ve 6. Maddelerine ilişkin söz alan Recai Göre, HAK-PAR Ankara İl Örgütü’nün 2012-2014 dönemi Çalışma ve Mali Raporlarını okudu. Divan Başkanı, Çalışma Raporu ile mali raporu delegelerin oylarına ayrı ayrı sundu ve raporlar oy birliği ile ibra edildi.

Yeni İl Yönetimi’ne ilişkin gençlik adına görüş bildiren Dilan Hetar, yeni yönetime dair görüşlerini ve önerilerini dile getirdi.

Kongre seçimlerle devam etti. Seçimlerin sonucunda;

İL BAŞKANI: Hasan ŞEŞEOĞULLARI

İL YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

ASİL ÜYELER

1- Recai GÖRE 

2- Mahmut TEMEL 

3- Tayibe TAŞÇI 

4- Döne KAYA

5- Tarık GENÇ

6- Ayşe TEMEL

YEDEK ÜYELER

1- Gülsün Korucu

2- Doğan KAYGALAK

3- Basri EŞİDİR

DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ

ASİL

1-Aydın ÖZATLI 

2-Celal DENİZ 

3-Ali Hıdır SEYREK 

YEDEK

1-Nusrettin ÇETİN

2-Engin BİNİCİ

3-Ergün BEKTAŞ

Seçildiler.

Seçimlerin ardından yeni İl Başkanı Hasan Şeşeoğulları konuşmasında yeni yönetim ile yeni projelere imza atacaklarını ve bu iki yıl içerisinde yeni yönetimin daha aktif bir şekilde çalışmalarını sürdüreceğini, tüm üyelerin de yönetime destek olması gerektiğini vurguladı.

Divan Başkanı Alaeddin Aras yeni yönetime başarılar dileyerek kongreyi kapattı.

About Post Author