GÜNCEL

HAK-PAR Ankara İl Örgütü Kadın Kolları toplantısı yapıldı

Hak ve Özgürlükler Partisi Ankara İl Örgütü Kadın Kolları, 27 Nisan Pazar günü saat 11.00’de 2014 yerel seçimleri sonrası değerlendirmesini, yeni oluşacak Ankara il yönetimi ve 2014-1 Mayıs etkinliklerini gündem alan toplantılarını gerçekleştirdi.

Açılış konuşması yapan Seher Erol, 2014 seçimlerine ilişkin yaptığı bilgilendirmenin ardından toplam kadın aday oranı-%6.84 -içerisinde, HAK-PAR’ın %19,13 oranındaki kadın adayın varolmasının önemini vurguladı. Kadın kolu üyelerinin de seçime ilişkin görüşlerinin belirtmesinin ardından yeni dönem çalışmalarına ilişkin kararlar alındı.

Kadınların siyasal ve sosyal alanda daha etkin olmasının önemi üzerine yürütülen tartışmanın neticesinde, okuma çalışmalarının başlatılmasına ilşkin karar alan Kadın Kolları sonraki toplantı gündeminde tarihi okumalar ile devam edilmesini kararlaştırdı.

Son olarak 2014 1 Mayıs etkinliklerine ilişkin yapılan konuşmanın ardından, HAK-PAR Kadın Kollarının da her yıl olduğu gibi işçi ve emekçiye destek vermek için alanlarda varolması gerektiği ve olacağı kararlaştırıldı. Yapılan son değerlendirme ve teşekkür konuşmasının ardında toplantı sonlandırıldı.

About Post Author