GÜNCEL

HAK-PAR’lı başkana ziyaretçi akını

Cevat DANIŞ/ MUŞ,(DHA)-HAK ve Özgürlükler Partisi’nin (HAK-PAR) Türkiye’deki tek belediye başkanı olan Muş’un Konukbekler Beldesi Belediye Başkanı Mahmut Subaşı, göreve başladığı günden bu yana ziyaretçi akınına uğruyor.

Geçtiğimiz 30 Mart”ta yapılan yerel seçimlerde merkeze bağlı Konukbekler Beldesi”nde belediye başkanlığını HAK-PAR adayı 64 yaşındaki Mahmut Subaşı, kullanılan 1472 oydan 876″sını alarak kazandı. Kemal Burkay’ın Genel Başkanı olduğu HAK-PAR’ın Türkiye’deki tek belediye başkanı olan evli ve 8 çocuk babası Mahmut Subaşı, siyasete 1983 yılında SHP ile başladığını, 1990 yılında HEP’i kurduğunu, Avrupa’da Kürt derneklerinde çalıştığını belirtti. Subaşı, 2006’da KADEP’i (Katılımcı Demokrasi Partisi) kurarak genel başkan yardımcılığı görevini üstlendiğini, partinin teşkilatlanmayı bitiremediği için yerel seçimlere HAK-PAR’dan aday olduğunu söyledi. Mahmut Subaşı’yı tebrik etmek için HAK-PAR’ın Van, Bitlis, Şanlıurfa ve Bingöl teşkilatları beldeye geldi. HAK-PAR’ın İl Başkanları, seçim sonuçları açıklandığında sadece Konukbekler Beldesi’nde kazandıklarını gördüklerini, bunun kendileri için bir gurur olduğunu ve başkana her zaman destek olacaklarını belirttiler. 

Konukbekler Belediye Başkanı Mahmut Subaşı, yakında Almanya”dan da bir grubun tebrik için beldeye geleceğini bildirerek “Ziyaretlerden çok memnun oluyorum. Partime layık olacağım ve elimden gelen herşeyi yapacağım. Umarım HAK-PAR’ın belediye başkanları çoğalır” diye konuştu.

DHA

About Post Author