GÜNCEL

Mardin’de HAK-PAR seçim çalışmaları

Bölgede seçim çalışmalarını sürdüren HAK-PAR Genel Başkanı Kemal Burkay, Genel Başkan Yardımcısı Alaeddin Aras, Parti Meclisi üyesi Zeki Ekinci, İsveç HAK-PAR’la Dayanışma Kometesi’nden Saleh Ömeri, Şoreş ve Diyarbakır il örgütünden bir grupla birlikte bugün Mardin’e geçtiler. Kendilerini Mazıdağı yol ayrımında Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdülmuttalip Bilgiçoğlu, Mazıdağ Belediye Başkan Adayı Dılşah Aras, Artuklu Belediye Başkan Adayı Aziz Şidim, PM üyesi ve aynı zamanda Nusaybin Belediye Başkan Adayı Saleh Alper, Nusaybin Belediye Meclis Adayı Gülbahar Alpergin ile Mardin örgütünden partililer karşıladı.

Heyet seçim otobüsü ve diğer seçim araçlarıyla bir konvoy halinde öncelikle Mazıdağ’a uğradı ve kısa süre önce annesi vefat etmiş olan Mazıdağ Belediye Başkan Adayı Dılşah Aras ve yakınlarına başsağlığı diledi. HAK-PAR seçim bürosu önünde çay içildi ve sohbet edildi. Heyet daha sonra Derik üzerinden Kızıltepe’ye geçti. Kızıltepe’de heyeti Kızıltepe Belediye Başkan Adayı Dicle İmrak ile İsveç HAK-PAR’la dayanışma Komitesi’nden Seyitxan ve arkadaşları karşıladılar. Hem Derik’te, hem Kızıltepe’de parti otobüsü ile tur atılarak Kürtçe-Türkçe anons yapıldı.

Kızıltepe’den uzun bir konvoy halinde Hêşeri köyüne geçildi. Orada HAK-PAR seçim bürosunda bir süre halkla sohbet edildi. Daha sonra Mardin’e geçildi ve HAK-PAR İl Merkezi’nde partililer ve ziyarete gelen dostlarla sohbet edildi. Aynı akşam Burkay ve arkadaşları Artuklu Belediye Başkan Adayı Aziz Şidim’in evine konuk oldular, çay içtiler, Şidim’in akrabaları ve yakınlarıyla sohbet ettiler.

HAK-PAR Basın Bürosu

20 Mart 2014


About Post Author