GÜNCEL

HAK-PAR BURSA’DA ÜYE TOPLANTISI YAPTI

HAK-PAR BURSA’DA ÜYE TOPLANTISI YAPTI

Hak ve Özgürlükler Partisi 27 Şubat 2022 günü Bursa’nın İnegöl İlçesinde genel üye toplantısı yaptı. Genel Başkanımız Latif Epözdemir’in de katıldığı toplantı sabah saat 10.00’da başladı. PM üyesi Ramazan Tosun ve Bursa İl Başkanımız Ömer Kuş ile yaklaşık 40 üye ve parti dostumuzun katıldığı sabah kahvaltısının ardından toplantıya geçildi.

Üyeler arası diyalog ve tanışma amaçlı toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Başkan, ülke ve dünyadaki gelişmeler konusunda, HAK-PAR’ın kuruluşu ilke ve amaçları konusunda üyelere bilgiler sundu. Genel Başkan konuşmasında şu noktalara dikkat çekti: “HAK-PAR Kürt sorununun barışçıl ve demokratik bir biçimde çözülmesi amacı ile kurulmuş demokratik bir kitle partisidir. HAK-PAR en çok özgürlük ve demokrasiye ihtiyaç duyanların partisidir. Bu yönü ile bakıldığında HAK-PAR bir Kürt partisidir. HAK-PAR Alevilerin ve emekçilerin partisidir. Partimiz, Kürt seçmenlerinin oy tercih yönünü değiştirip Kürtlere statü isteyen bir adreste toplamak istiyor. Verili durumda bu adres HAK-PAR’dır. Biz Kürt sorunun çözülmesinin taraftarı ve bu sorun karşılıklı diyaloglarla çözülecekse; HAK-PAR bu durumda bir taraf ve muhataptır. HAK-PAR Kürt sorunu konusunda Kürt tarafını temsil etmektedir. Partimiz her geçen gün daha da büyüyerek gelişiyor. Yurtsever demokrat muhafazakar, dindar-yurtsever, devrimci ve sosyalistlerin buluşma adresidir. Bu yönü ile partimiz milli ve demokratik bir partidir.”

Genel Başkan konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye içte ve dışta yürüttüğü yanlış politikalar ve ekonomik anlayışlar yüzünden büyük bir yokluk ve yoksulluk içine sürüklenmektedir. Ülkede tarım ve sanayi durma noktasındadır. Ülke kaynakları büyük ölçüde askeri ve güvenlikçi dış ilişkilere heba edilmektedir. İzlenen güvenlikçi politikalar halkın yaşamını çekilmez hale getirmiştir. Döviz enerji ve akaryakıt alanlarındaki fiyat artışları enflasyon ve pahalılık yanlış ekonomik siyasetin ürünüdür. Türkiye son otuz yılda terörle mücadele adı altında 1 trilyon 100 milyar dolar askeri operasyon ve araç gereç için harcama yaptı. Ama terörü de bitiremedi/bitirmedi. Hala da halk kitlelerini bu terane ile aldatıyorlar. Kürt sorununu bir iç güvenlik sorunu olarak gören Türk siyaseti bir algı esareti içinde olgu körlüğü içindedir. Kürtlerin temel hak ve özgürlüklerini engellemek için bugün bölgede Kürt karşıtı bir bölge nizamı var ve bu nizam Kürtleri esaret altında bırakmak için her türlü yolu denemektedir. Partimiz Kürt dilinin özgürleşmesi resmi dil olması ve Kürd dilinin Kürdistan’da zorunlu eğitim dili olması için mücadele veriyor.”

Genel Başkanın konuşmasının ardından üyelerle soru-cevap niteliğinde bir söyleşi gerçekleştirdi. İki saat süren toplantıda Bursa ilinin kongresi geçmiş iki ilçesinin kongrelerinin yapılması kararı alındı. Ayrıca dört yeni ilçenin de örgütlenmesi için çalışmalara start verildi ve görevlendirmeler yapıldı. Üyeler İnegöl ilçesinde sürekli çalışma yapılabilmesi için bir parti lokali açılmasını talep ettiler.

Bursa üye toplantısı Bursa HAK-PAR adına iç iletişimin sağlanması için bir iletişim hattı kurulmasına karar verdi. Toplantıya katılan üyelerin önemli bir kısmı gençlerden oluşmaktaydı. Toplantı Bursa İl Başkanı Ömer Kuş ve PM üyesi Ramazan Tosun’un konuklarla ayrı ayrı ilgilenerek onların dilek ve temennilerini alması ile sona erdi.

HAK-PAR BURSA İL BAŞKANLIĞI

HAK-PAR BURSA’DA ÜYE TOPLANTISI YAPTI
HAK-PAR BURSA’DA ÜYE TOPLANTISI YAPTI

About Post Author