BASINA VE KAMUOYUNA

BASINA VE KAMUOYUNA

BASINA VE KAMUOYUNA

Genel Başkan Yardımcımız Sayın Yeter Polat’ın İstanbul Gülsuyu’ndaki evine 26 Kasım 2021 günü sabaha karşı polis tarafından bir baskın düzenlendi. Kendisi parti çalışmaları nedeni ile Almanya’da bulunan Yeter Polat’ın evinin kapısı zorla açılmak istendi.

Genel Başkan Yardımcımız alışıla geldiği gibi “PKK/KCK” propogandası yapmakla suçlanmaktadır. Oysa ki sağır sultan da biliyor ki, Yeter Polat Hak ve Özgürlükler Partisi üyesidir ve partimizin 8. Kongresi’nde PM üyeliğine seçilmiştir. Ne Yeter Polat ne de HAK-PAR hiç bir dönemde şiddeti öven tarzda eylem ve söylemlerde bulunmadı bulunmaz da, partimiz ve yöneticimiz demokratik, barışçıl mücadeleyi benimsemiş ve halen legal olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Yöneticimizin yasal ve meşru olmayan hiçbir eylem ve söylemi söz konusu değildir.

Şayet ilgili mahkeme, yöneticimizin ifadesini almak istiyorsa bir tebligat yeterliydi. Yöneticimizin kaçma ya da firar etme gibi bir eğilimi olmaz. Nitekim yurtdışından döner dönmez gidip ifade verecektir. Polis şiddeti ve gece baskınları korku iklimini hakim kılma girişimidir ve aynı zamanda bir insan hakları ihlalidir.

Genel Başkan Yardımcımız Yeter Polat’a yönelik girişilen bu ev baskınını ve iddia edilen suçlamaları reddediyor, kınıyoruz.
27 Kasım 2021

HAK-PAR BASIN BÜROSU

About Post Author

Scroll to Top