GÜNCEL

MEMED ALİ AKAGÜNDÜZ’Ü DE KAYBETTİK

Önce İhsan ve şimdi de Memed Ali….

Ömrünü bir sevdaya adamıştı. Dur durak bilmeden inandığı yoldan devam etti. Özgürlük yolunun kararlı bir neferiydi. HAK-PAR’a inandı, saf tuttu, sorumluluk aldı. Dinlenmeden, yorulmadan bir uçtan bir uca Fransa’yı dolaştı. O atlasta nerede bir Kürd varsa ona ulaştı, konuştu, yardımlaşma ve dayanışmaya çağırdı. Güler yüzünden, sevgi ve dostluk hiç kaybolmadı.

O, güzel adam, Memed Ali Akagündüz şimdi artık yok, bizi, yol arkadaşlarını, dava arkadaşlarını matem içinde bırakarak yaşama veda etti. Tarifsiz kederlerle boğuşuyoruz, acımıza kelimeler yetersiz geliyor.

Ne de çok eksildik bu yıl, ne de çok yandı yüreğimiz. Yastan yasa; cenazeden cenazeye koşar olduk, hayat ne de çok kıydı canlarımıza…

Önce İhsan ve şimdi de Memed Ali…

Memed Ali Akagündüz, Dersim’in Mazgirt İlçesi Lodek köyündendir. O yiğit bir dava adamıydı. Gönlü özgür ve demokratik bir Kürdistan için özlem doluydu. Daha önce  kardeşi Hüseyin Ali Akagündüz de Apocu olduğu bilinen katillerce katledilmişti.

Memed Ali Covid illetini yendi. Ancak bir süre sonra beyin kanaması sonucu hastahaneye kaldırıldı. Uzunca bir zamandır hastahanedeydi. Ne yazık ki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Memed Ali dün yaşama veda etti, yol arkadaşlarını derin bir mateme boğarak ebediyete göçtü.

Kürd halkı inançlı ve yiğid bir evladını daha yitirdi.

Başta ailesi olmak üzere tüm dost ve akrabalarının, sevenlerinin ve çalışma arkadaşlarının başı sağ olsun.

HAK-PAR’lı dava arkadaşlarının ve yol arkadaşlarının başı sağ olsun.

Kürd milletinin başı sağ olsun.

Ruhu şad olsun.

Latif Epözdemir
HAK-PAR Genel Başkanı

Not: Cenaze Perşembe günü akşam saat 17. 00 dolaylarında Paris’ten İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına geliyor. Cuma günü sabah saat 07.30 uçağı ile Elazığ’a ve oradan da Dersim Mazgirt Lodek Köyü’ne götürülecektir.

MEMED ALİ AKAGÜNDÜZ’Ü DE KAYBETTİK
MEMED ALİ AKAGÜNDÜZ’Ü DE KAYBETTİK
MEMED ALİ AKAGÜNDÜZ’Ü DE KAYBETTİK
MEMED ALİ AKAGÜNDÜZ’Ü DE KAYBETTİK
MEMED ALİ AKAGÜNDÜZ’Ü DE KAYBETTİK
MEMED ALİ AKAGÜNDÜZ’Ü DE KAYBETTİK

About Post Author