GÜNCEL

YALOVA 1. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

Hak ve Özgürlükler Partisi – HAK-PAR Yalova İli Çınarcık İlçesi 1. Olağan Genel Kurulu 9.06.2021 günü pandemi nedeni ile çoğunluk sağlanamadığı için 10.06.2021 günü saat 14.00’te, çoğunluk şartı aranmadan Yalova Devlet Hastanesi Bahçe Cafe Salonu’nda yapıldı.

Kongre gündeminin okunup oylanarak kabul edilmesi ile başlayan kongrede, saygı duruşu yapıldı ve kongre divan başkanı ile yedek üyelerin seçimine geçildi. Buna göre Kongre Divan Başkanlığı’na Fahri Piçak, divan üyeliklerine de Sultan Erdoğan ve Zulfi Erol seçildi.

Saygı duruşundan sonra Genel Başkanımız Latif Epözdemir bir konuşma yaptı.
Epözdemir konuşmasında; “Değerli arkadaşlar, hepinizi sevgi ile selamlarım. Bugün on beş yıl aradan sonra önemli bir başarıya imza attık ve Yalova ilinde partimizi kurarak seçime hazır hale getirdik. Bu önemli bir uğraştır. Partimize hayırlı olsun. Arkadaşlar kongremiz münasebeti ile gündeme ilişkin bazı konulara değinmek istiyorum. Açıktır ki, Türkiye artık askeri darbe kalıntısı bu eski anayasa ile yönetilemeyecek durumdadır. Eskilere benzemeyecek, demokratik, yeni sivil bir Anayasanın toplumsal mutabakatla yapılması gerekmektedir. Yapılacak yeni sivil Anayasa tüm toplumsal katmanları ve farklı kimlikleri kapsamalıdır. Buna bağlı olarak Siyasi Partiler ve Seçim Kanunları’nın da daha adil ve eşitlikçi temelde değişmesi gerekmektedir. Mevcut koşullarda SPK tüm partileri aynı edimlere tabi kıldığı halde partilere hazine yardımını eşit paylaştırmamaktadır. Bu adaletsizliktir” dedi.

Genel Başkanımız kongredeki konuşmasına devamla şöyle dedi: ”Mafya ve siyaset ilişkisi, organize suç örgütleri ve yeraltı dünyası liderleri ile iş tutan siyasiler soruşturulmalı ve hesap sorulmalıdır. İfşaatlarla zan altında olan içişleri bakanı ve adı geçen diğer yetkililer derhal görevden alınmalı ve haklarında soruşturma başlatılmalıdır. Faili meçhul dosyaları yeniden açılmalı ve temiz toplum için ülke genelinde yetkili ve etkili olabilecek bir araştırma komisyonu kurulmalıdır.”

Daha sonra konukların konuşması maddesine geçildi. Yapılan seçimler sonucunda Yalova İl Başkanlığı’na Mehmet Şirin Timur, Yönetim Kurulu üyeliklerine ise, Hasan Deli, Mehmet Aydemir, Havva Bilen, İlyas Kahraman, Yüksel Şeker, Halil Babüroğlu seçildi.

Yönetime seçilen arkadaşlara görevlerinde başarılar diliyoruz.

HAK-PAR BASIN BÜROSU

About Post Author