GÜNCEL

HAK-PAR Diyarbakır il örgütü dayanışma gecesi düzenledi

2019-02-10 22:59

HAK-PAR Diyarbakır il örgütü 17. Kuruluş yıldönümünde bir dayanışma gecesi düzenledi

HAK-PAR Genel Başkanı Refik Karakoç, Özgürlük Yolu Vakfı Genel Başkanı siyasetçi yazar Kemal Burkay, siyasetçi İbrahim Güçlü, Muş merkeze bağlı Konukbekler Beldesi Belediye Başkan”ı Mahmut Subaşı ve birçok konuğun katıldığı, yoğun bir ilginin olduğu dayanışma gecesi coşkulu geçti.

Gecede konuklara bir konuşma yapan Refik Karakoç, kısaca partinin tarihçesini anlattıktan sonra, ‘’Kürt sorunun çözümü, kendi kaderini tayin hakkı ilkesiyle, eşitlik temelinde federasyonla mümkün olabileceğini’’ belirtti.

Genel Başkan Refik Karakoç’un konuşmasından sonra, HAK-PAR Diyarbakır İl Başkanı Berrin Eren, “HAK-PAR Kürtlerin geleceğine dair ortaya koyduğu eşitlik temelinde Federasyon çözüm formülü her geçen gün daha fazla benimsenmektedir. HAK-PAR”ın daha hızlı örgütlenerek güçlü bir şekilde bu çözüm önerilerini hayata geçirmek hepimizin ortak çabasıyle mümkündür.” dayanışma gecesine katılanları selamladı.

Geceye aralarında, Fettah Timar, HAK-PAR Fransa Komitesi “nden M.Ali Akagündüz, HAK-PAR İngiltere Komitesi “nden Serdar Yalçın, HAK-PAR İsviçre “den Cemal Cambay, İsveç HAK-PAR’la Dayanışma Komitesinden Haluk Öztürk, HAK-PAR Hollanda Komitesi “nden Turan Şevket, KOMKAR Berlin “den Dr. Şükrü Güler, KOMKAR Svêd, KOMKAR Münih “den Narin Doğan, KOMKAR Hollanda “dan Ali Kaya, KOMKAR İngiltere “den Nazım Yarar “ın bulunduğu birçok kişi ve kuruluş daynışma mesajları gönderdi.

Dayanışma gecesi daha sonran sunulan müzik programıyla coşkuyla devam etti.

About Post Author