GÜNCEL

KDP’nin 72. kuruluş yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı

HAK-PAR Genel Başkanı Refik Karakoç KDP’nin 72. kuruluş yıldönümünde Kürtçe ve Türkçe bir kutlama mesajı yayınladı.

 

Kutlama mesajı şöyle:

 

Ji bo navenda PDK

16 meha tebaxe sala 1946 an heta nuha 72 sal partîya we bê westan ji bo Tekoșîna Azadiya Welat xebat kir. Di wan salên êș, azar, fedakarî, qehremanî û serketinan we nîșanê me da. Ji ber vê yeke KDP yê pîroz dikin.

Di rehberiya Mela Mistefaye nemir yên alîye sîyasî, wêrekî û bawerîyek xurt va da Kurdan gîhande șêmîka serxwebûnê. Ew welat ku parçe parçe bûyi, di bin zulmên dagîrkeran da tenê mayî, ew gele ku

di rojhilata navîn da bêkes mayî ra, Partî pêșengî kir. Em çiqas pesnê bidin têrê nake.

Kurdistan Federe ya Bașûr serbilindi û umûda me hemûyane ku di serwerîya KDP yê pêkhatîye. Ew di gelek waran da piștgirî û alîkarîya tekoșîna parçên dî jî kiriye.

Em bawerin ku bi dorpêçkirina rejîmên hovan û pir caran pêșberê îxanetên nav xwe da jî mayîn Kurdistana Bașûr bi pêșengîya Partîya we va wê bighîje Serxwebûnê. Bêșik hîmdare serketinê jî wê Partîya we be.

Bi navê Partîya Maf û Azadîyê 72 salîya we pîroz dikin û serketinan dixwazin.

16.08.2018

 

Partiya Maf û Azadiyan

HAK-PAR

Serokê giştî

Refik KARAKOÇ….

 

 

KDP Genel Merkezi’ne

16 Ağustos 1946’da Kürdistan özgürlük mücadelesini omuzlayan ve tarihine büyük fedakarlıklar, büyük acılar ve kahramanlıklarla, direniş ve zaferler sığdırarak 72 yılı geride bırakan KDP yi kutluyoruz.

Ölümsüz önder Mela Mustafa Barzani ‘nin mücadele azmi, kararlılığı ve politik öncülüğünde, ülkesi parçalanmış ve zalim sömürgecilerin insafına terk edilmiş, Ortadoğu’nun en kadersiz halkına öncülük ederek, Kürdistan’ın Güney parçasını bağımsızlığın eşiğine taşıyan KDP’nin yaptığı hizmetler her türlü övgüyü hak ediyor.

Kürdistan’ın diğer parçalarında yürütülen özgürlük mücadelesine de değerli katkılar sunan KDP’nin öncülüğünde şekillenen Güney Kürdistan Federe Bölgesi her Kürdün umududur. Gururudur.

Etrafı sömürgeci barbar rejimlerle çevriliyken, sıkça iç ihanetlerle de karşı karşıya kalan Güney Kürdistan’ın bir gün bağımsızlığa ulaşacağına, Partinizin bu başarının da mimarı olacağına kuşkumuz yoktur.

Hak Ve Özgürlükler Partisi Hak-PAR olarak 72. kuruluş yıldönümünüzü kutluyor, başarılar diliyoruz.

16.08.2018

Refik KARAKOÇ

HAK-PAR Genel başkanı

About Post Author