GÜNCEL

Refik Karakoç Gaziantep’te;

Refik Karakoç; Siyasetlerini Kürt karşıtlığı üzerine bina edenler de değişmelidir

Hak ve Özgürlükler Partisi Genel Başkanı Refik Karakoç, Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Çelebi ve Disiplin Kurulu başkanı Behçet Tektekin teşkilatlanma çalışmaları için Gaziantep HAK-PAR’ı ziyaret etti.

28.07.2017 tarihinde HAK-PAR İl binasını ziyaret eden ve partililerle örgütlenme çalışmaları hakkında bilgi alan Refik Karakoç, yeni il teşkilatının tamlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi, emeği geçenleri kutladı.

Özgürlük ve demokrasi mücadelesinin sabır ve kararlılık gerektirdiğini ifade ederek, “mücadelenin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi, halkımızın özlem ve taleplerinin gerçekleştirilmesinin öncelikli koşulu titiz bir ön çalışma yapmak, yurtsever, demokrat, milli kadrolara ulaşmak, onları seferber etmek, yaygın ve toplumuzun dokularına işleyen bir örgütlülüğü sağlamaktır. Güçlü bir örgütlülüğe sahip olmayan hareketler toplumlarını binbir tuzakla, engellemelerle dolu karanlık geçitlerden geçiremez, hedefine ulaştıramazlar. Biz bu gün halkımızın, özlem ve taleplerini kararlıca, eğmeden bükmeden savunan, yurtsever, barışçıl, çağdaş ancak güçlü ve istikrarlı bir seçeneğe ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. HAK-PAR bu amaçla, farklı kesimlerden yurtseverlerin bir araya gelerek kurdukları, bu güne dek taşıdıkları, içinde bulunduğumuz tarihi süreç nedeniyle de daha çok sahiplenilmesi gereken bir partidir.”dedi.

Türkiye’de ve Ortadoğu’daki siyasal gelişmeleri değerlendiren ve HAK-PAR politikalarını özetleyen Refik Karakoç Güney Kürdistan’ın bağımsızlık referandumu için sandık başına gitmesini tarihi önemde bir olay olduğunu vurguladı.

Karakoç sözlerini şöyle sürdürdü; “Her Kürdistanlı, her demokrat, yurtsever, barıştan ve özgürlüklerden yana kişi barışçıl yollarla kendi kaderini tayin etmek için sandık başına gidecek olan Güney Kürdistan Federe Bölgesini desteklemelidir.

Biz HAK-PAR olarak Sayın Mesud Barzani’nin çağrısına uyarak toplanan ve bağımsızlık için referandum kararı alan tüm siyasi aktörleri kutluyoruz. Dayanışmamızı ifade ediyoruz.

Burada, olanaklarımız ölçüsünde kamuoyunu doğru bilgilendirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Çünkü doğrular anlatıldığında Güney Kürdistan’ın kendi kaderini belirlemesinin Ortadoğu’da, bölgede barışa ve kalkınmaya hizmet edeceği görülecektir.

Dünya değişiyor.
Siyasetlerini Kürt karşıtlığı üzerine bina edenler de değişmelidir. Bu hem içeride hem de dış siyasette zorunlu hale gelmiştir. Düşmanlık sadece yıkım ve acı yaratır. Dostluk ise zenginlik ve huzur getirir

Türkiye’yi yönetenler 25 Eylül referandumuna karşı politikalarını belirlerken, kendi sınırları içindeki 25 milyon Kürdün hassasiyetlerini gözetmelidir.

Kimse ağır asimilasyon politikaları ile, katliamlarla, soykırım uygulamaları ile varlığına kastedilen mazlum bir milletin kendi kaderini özgürce belirleme hakkına itiraz etmemelidir.

Kimse yüz yıl önce emperyalistlerin kendi çıkarları için yarattıkları kanlı, kirli statükoyu savunmamalıdır.”

HAK-PAR Genel başkanı Refik Karakoç’un Antep’e gelişi nedeniyle kendisini ziyarete gelen, ÖSP PM üyesi Bekir Reyhan ve İl Yöneticisi Cuma Özcan, Özgür Düşünce Derneği Başkanı Abdi Özkara, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi yöneticisi Haluk Soysal, SYKP’den Hasan Budak ve 78’ler Vakfı Yöneticilerinden Mehmet Erkek’le son siyasal gelişmeleri değerlendiren verimli bir sohbet yapıldı ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.


About Post Author