Burkay Brüksel’de Panele Katıldı

Moderatörlüğünü EPC ‘den Uzman Araştırmacı Amanda Paul’un yaptığı panele konuşmacı olarak HAK-PAR Genel Başkanı Kemal Burkay, Ankara Strateji Enstitüsü Başkanı Mehmet Özcan ve Yüksekova Sanayici ve İşadamları Derneği (YÜSİAD) Başkanı Taylan Çiçek katıldılar.

 

Konuşmacılar sırayla söz alarak Kürt sorununa ilişkin son gelişmeleri değerlendirdiler, çözüme ilişkin görüşlerini dile getirdiler ve daha sonra izleyicilerin sorularını cevaplandırdılar.


27 Şubat 2013, Çarşamba günü Brüksel’de “Türkiye Demokrasisi için Yeni Dönem: Kürt Meselesinin Çözülmesi” konulu bir panel düzenlendi. TUSKON (Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu) AB Temsilciliği ve Avrupa Politika Merkezi (Europen Policy Centre) tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Residance Palace’de yapılan panele, aralarında Avrupa Parlamento üyelerinin, gazetecilerin, akademisyenlerin olduğu 200 dolayında bir izleyici kitlesi katıldı. İki saati aşkın bir süre devam eden paneli izleyenler arasında Federal Almanya ve Hollanda’dan gelen ya da Brüksel merkezinde yaşayan 15 kadar HAK-PAR Dayanışma Derneği üye ve taraftarı da vardı.

About Post Author

Scroll to Top