GÜNCEL

‘Önümüze koyduğumuz hedefleri adım adım gerçekleştireceğiz’

 

HAK-PAR Genel Başkanı Düzgün KAPLAN Diyarbakır’da.

‘Önümüze koyduğumuz hedefleri adım adım gerçekleştireceğiz’

 

HAK-PAR Genel Başkanı Düzgün Kaplan, Başkanlık Kurulu üyeleri Mehmet Şirin Timur ve Cihan Baykara’dan oluşan heyetin aktif teşkilatları ziyaret programı, devam ediyor.

8-9 Eylül 2023 tarihinde Diyarbakır’da bazı Kürt aydınları ile istişarelerde bulunan HAK-PAR heyeti, 10 Eylül 2023 tarihinde de İl teşkilatında aktif üyelerle de bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Düzgün Kaplan, HAK-PAR’ın bir dava partisi olduğunu vurguladı ve sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Partimizin kuruluş felsefesine uygun olarak halkımızın özgürlük mücadelesine katkı sunmak, mümkünse 100 yıl önce Lozan sürecinde yaşanan hataların tekrarlanmasını önlemek üzere güçlü bir Kürt temsil mekanizması yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Rejimin baskıları ve tuzaklarına karşı duyarlı yurtsever kadroların en başta da HAK-PAR’lıların bu hedefi gerçekleştirmede birinci derecede sorumlulukları vardır. Bu işin uzun soluklu bir iş olduğunun farkındayız. Hem içimizdeki fren mekanizmalarıyla, hem de dışımızdaki büyük engellerle mücadele etmek gerektiğini biliyoruz. Ortak akılla bu sorunları adım adım çözmeyi başaracağız.

HAK-PAR yüzünü geleceğe çevirmiştir. Nasıl kısa sürede Partimizi teşkilatlandırıp seçimlere hazır hale getirerek halkımıza bir seçenek sunmayı başardıysak, bundan sonraki süreçte de önümüze koyduğumuz hedefleri adım adım gerçekleştireceğiz.’ Dedi.

HAK-PAR’ın daha iyi durumda olduğunu, son bir ay içinde peş peşe 20 ilçe örgütünün olağanüstü kongrelerini gerçekleştirdiklerini ve teşkilatlanma çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini, anlatan Kaplan; şu anda önceliğimiz 2024 yerel seçimlerine hazırlıklarımızı sürdürmek, bir yandan teşkilat ağımızı büyütmek, diğer yandan bazı örgütlerimizi güçlü, uyumlu çalışan, daha aktif hale getirmektir.

Kürt siyasetinde en önemli merkezlerden olan Diyarbakır’daki HAK-PAR il teşkilatı da bunlardan biridir. Başkanlık Kurulumuz sizlerin de görüş ve önerilerinizi alarak, gerekli planlamaları yapmaktadır ’dedi.10.09.2023

HAK-PAR Basın Bürosu

Post expires at 12:36pm on Çarşamba Eylül 11th, 2024

About Post Author