GÜNCEL

HAK-PAR 20. YILINI DİYARBAKIR’DA KUTLADI

HAK-PAR 20. YILINI DİYARBAKIR’DA KUTLADI

Partimiz Hak ve Özgürlükler Partisi / HAK-PAR bundan 20 yıl önce 11 Şubat 2002 tarihinde yaklaşık iki yıl süren görüşmelerin ardından 94 aydın, yazar ve siyasetçinin kuruculuğunu üstlendiği Kürdler arası birliği temsil eden bir çatı örgütü olarak kurulmuştur.

Rahmetli Onursal Genel Başkanımız Sayın Abdul Melik Fırat ve Sayın Kemal Burkay’ın öncülüğünde, birçok siyasi çevre ve grubun da sürecin başından itibaren içerisinde yer ve söz aldığı HAK-PAR, Kürt siyasi yelpazesinde bir alternatif olarak yola çıktı.

Diyarbakır Plaza Otel’de 12.02.2022 cumartesi akşamı bir araya gelen yönetici ve üyeler partimizin 20’nci yıl kutlaması için bir gece düzenlediler.

Yaklaşık 200 kişinin katıldığı gecenin açılış konuşmasını yapan Diyarbakır İl Başkanımız Vasıf Kahraman, HAK-PAR’ın kuruluşu ve bugünkü durumunu değerlendirdi. Kahraman’ın ardından konuşan Genel Başkanımız Sayın Latif Epözdemir, “Partimiz HAK-PAR Kürd siyasetinde milli bir seçenektir ve bu konuda duyarlı herkesi partiye destek vermeye davet ediyoruz” dedi.

Gelen destek mesajlarının okunmasının ardından geceye renk katan sanatçılar Hozan Fatê, Şevîn ve Aram’ın şarkıları eşliğinde devam etti.

HAK-PAR BASIN BÜROSU

About Post Author