GÜNCEL

BAŞKAN BARZANİ HAK-PAR HEYETİNİ KABUL ETTİ.

BAŞKAN BARZANİ HAK-PAR HEYETİNİ KABUL ETTİ.

Başkan Barzani 08.01.2022 günü saat 14.30 da,başkanlık konutunda genel Başkan Latif Epözdemir başkanlığındaki HAK-PAR heyetini kabul etti.

Başkan Barzani, HAK-PAR lideri Latif Epözdemir ile Türkiye’deki siyasal durum, Kürt parti ve örgütler arasındaki ilişkileri ele aldı.

Başkan Mesud Barzani, bir süredir Kürdistan Bölgesi’nde çeşitli temaslarda bulunan Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkanı Latif Epözdemir başkanlığındaki heyet ile bir araya geldi.

HAK-PAR heyetinde Genel Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Sorumlusu Zana Sezen, Genel Başkan Yardımcısı Paşa Akdoğan, HAK-PAR Parti Meclis üyeleri Ramazan Tosun, Masum Çelebi ve HAK-PAR Bursa İl Teşkilatı Başkanı Ömer Kuş yer aldı.

Başkan Barzani HAK-PAR başkanı ile Türkiye’deki siyasal gelişmeler ve özellikle de Kürt parti ve örgütler arasındaki ilişkiler konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Barış, diyalog ve medeni çözüm dilinin önemine dikkat çekilen görüşmede ayrıca Kürdistan Demokrat Partisi ile Türkiye’deki Kürt partiler arasındaki ilişkiler ele alındı.

HAK-PAR Genel Başkanı Latif Epözdemir, beraberindeki heyet ile Kürdistan Bölgesi’ndeki temasları devam ediyor.
HAK-PAR heyeti dün de Şehircilik Bakanlığı, Kültür ve Gençlik Bakanlığı’nı ve Türkmen Milli Partisi ile bir araya gelmişti.

Başkan Barzani ve HAK-PAR heyeti arasındaki görüşme yaklaşık 40 dakika sürdü.Görüşmeye yerel medya uzunca yer verdi.Görüşme son derece verimli geçti.

HAK-PAR BASIN BÜROSU

About Post Author