GÜNCEL

GENEL BAŞKANIMIZ KÜRT-KAV TOPLANTISINA KATILDI

KÜRT-KAV’ın 14 Aralık 2019 günü 16.00-19.00 saatleri arasında düzenlenen çalışma programı tanıtım kokteyline yurtsever demokrat çevrelerden iki yüze yakın kişi katıldı.

Toplantıya aralarında HAK-PAR Genel Başkanı Latif Epözdemir, HAK-PAR İstanbul il Başkanı Mustafa Aytaş, HAK-PAR PM üyeleri Sabri Serin ve Gülperi Sevim; Merkez Disiplin Kurulu üyesi Veysi Tetik’in de bulunduğu çok sayıda aydın ve yurtsever katıldı.

Vakıf Sekreteri Köroğlu Kılıçaslan’ın açılış konuşmasından sonra Vakıf başkanı Abdurrahim Deli konukları selamlayarak başladığı Kürtçe ve Türkçe konuşmasında yeni döneme ait çalışma programından söz ederek vakfın gereğine ve önemine işaret etti. Başkan Abdurrahim Deli konuşmasına devamla: ” KURD-KAV bütün yurtsever Kürtlerin kendi malıdır. Kürd adı ile tescil görmüş önemli bir kazanımdır. Bu nedenle her yurtsever Kürt-Kava sahip çıkmalı ve vakfın amaçlarına hizmet edebilmesi için yardım ve desteklerini esirgememelidir” dedi.
Kokteyl samimi bir hava içinde sona erdi.

Vakfın bir sonraki gün ise (15.12.2019) saat 14.00’te başka bir etkinliği daha olacak. Yazar ve siyasetçi Kemal BURKAY vakıf salonunda kitaplarını imzalayacak.

About Post Author