GÜNCEL

YENİ YÖNETİM KUTLAMALARI KABUL ETTİ

HAK-PAR GENEL BAŞKANI DİYARBAKIR’DA TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

DİYARBAKIR- Azadi Hareketi Merkez Yürütme üyeleri Abdullah Bozkuş, Zeynep Çelik, Metin Baysungur ve Ersel Doğuş, 8. Kongrede seçilen Hak ve Özgürlükler Partisi Genel Başkanı Latif Epözdemir’i, HAK-PAR İl Örgütü’nde ziyaret ederek, başarı dileklerini sundular.

Azadi Hareketi adına konuşan Metin Baysundur, HAK-PAR’ın 8. Kongresi’nin ardından yayınlanan sonuç bildirisinin kendilerini heyecanlandırdığını belirterek, Kürd siyasetinde yaşanan tıkanıklığın aşılmasında HAK-PAR’a büyük bir görev düştüğünü, bu yönde yapılacak çalışmalarda HAK-PAR ile sürekli diyalog, dayanışma ve işbirliği içinde olmak istediklerini söyledi ve yeni genel başkana başarı dileklerini sundular. HAK-PAR Genel Başkanı Latif Epözdemir de bu ziyaretin kendileri için çok anlamlı olduğunu, partisinin diğer milli ve demokratik güçlerle, grup ve şahsiyetlerle sürekli ilişki içinde olacaklarını belirtti.

İnsan ve Özgürlük Partisi ile Azadi Grubu yeni yönetime başarılar diledi

Ardından, İnsan ve Özgürlük Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sedat Doğan bir tebrik ziyareti gerçekleştirdi ve yeni genel başkan ile yeni ekibinin çalışmalarında başarılı olması dileğinde bulundu. Sedat Doğan, “İnsan her şeyin temelidir. İnsanın görüş, inanç ve etnik kökeni ne olursa olsun, temel değerdir. Onu ortadan kaldırdığınızda geriye hiçbir şey kalmaz. Bu konuda HAK-PAR’ın insan yaşamına verdiği değeri görüyor, biliyoruz” dedi. Genel Başkanımız Latif Epözdemir ise, İnsan ve Özgürlük Partisi’nin varlığından memnun olduklarını, farklı bir sosyolojiye ulaşmanın önemli bir aracı olarak önemli bir boşluğu doldurduğunu belirterek, “Milli siyasetin demokratik ilkeleri çerçevesinde Kürdistan’daki herkesle yüksek bir toleransla karşılıklı ilişki içinde olmanın elzem olduğuna inanıyoruz” dedi.

About Post Author