GÜNCEL

HAK-PAR Genel başkanı Düzgün Kaplan; Mersin de KESK’e bağlı sendikalarla görüştü.

HAK-PAR Genel başkanı Düzgün Kaplan;
Mersin de KESK’e bağlı sendikalarla görüştü.

 

HAK-PAR Genel başkanı Düzgün Kaplan, Genel başkan yardımcıları Mehmet Sevinç, Selvi Aslan, PM üyesi Hüseyin Özdemir ile HAK-PAR Mersin İl yönetim Kurulu üyesi Mehmet Ali Keştan’dan oluşan heyet 22.09.2023 tarihin de KESK’e bağlı sendikaların temsilcileriyle görüştü.

HAK-PAR heyetini Büro emekçileri sendikası şube başkanı Murat Doğan, Büro emekçileri sendikası şube sekreteri Celal Sönmez, Eğitim-sen şube sekreteri Semih Gündoğdu karşıladı.

Kendilerini kabul ettikleri için teşekkürlerini sunan ve HAK-PAR’ın son siyasal süreçle ilgili politikalarını özetleyen Genel başkan Düzgün Kaplan, Devletin Kürt meselesinde izlediği çözümsüzlük politikasına ve bu politikaların yarattığı ağır ekonomik ve sosyal problemlere değindi.
‘son kırk yılda izlenen kirli savaş, danışıklı döğüş, hem Kürt haklına, hem de Türk halkına büyük zararlar verdi ve vermeye devam ediyor.

Devlet sorunu adil barışçıl bir çözüme kavuşturmak, Kürt halkının meşru taleplerini karşılamak yerine bastırmayı seçmekte. Bu baskı politikalarının demokratikleşmeyi önlemesi, özgürlük alanların daraltması ve diğer sosyal etkileri bir yana, sadece ekonomik maliyeti ‘3 trilyon dolardır. Bu kaynak yine Türk ve Kürt emekçilere fatura ediliyor. Yoksulluğun, ekonomik krizlerin ana nedenlerinden biri de bu politikalardır. ‘Biz Türkiye’nin temel meselesinin Kürt meselesi olduğunu düşünüyor ve bu sorunun mutlaka adil, demokratik, barışçıl bir şekilde, diyalogla çözülmesi gerektiğini düşünüyoruz.’ Dedi.22.09.2023

HAK-PAR Basın Bürosu

Post expires at 5:53pm on Pazar Eylül 22nd, 2024

About Post Author