GÜNCEL

İhsan Durak halkımızın özgürlük mücadelesinde yaşıyor.

Serdana Gora Ehsan Durak

HAP-PAR Genel başkanı Düzgün Kaplan;

İhsan Durak halkımızın özgürlük mücadelesinde yaşıyor”

 HAK-PAR  Genel başkanı Düzgün Kaplan, geçen yıl Pandemi nedeniyle aramızdan ayrılan  eski genel başkan yardımcılarından İhsan Durak için Diyarbakır’da, mezarı başında düzenlenen anma törenine katıldı.

25Mayıs 2022 tarihinde saat 16:00 da başlayan törene Durak ailesi, HAK-PAR, Özgürlük Yolu Vakfı üye ve yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda aydın ve siyasetçi de katıldı.

Burada bir konuşma yapan Kaplan şunları söyledi; “ HAK-PAR’ın yöneticisi olan  İhsan Durak arkadaşımız bizlere  onurlu bir mücadele mirası bırakarak aramızdan ayrıldı. Onun boşluğunu doldurmak imkansız. Biz, neredeyse tüm ömrünü adadığı mücadelesini sürdürecek, Onun yer aldığı, emek verdiği başta HAK-PAR olmak üzere tüm kurumları daha da geliştireceğiz. İnanıyoruz ki halkımızın özgürlük mücadelesi  başarıya ulaşınca onun ruhu da şad olacaktır. İhsan Durak  hem kalbimizde hem de  halkımızın özgürlük mücadelesinde yaşıyor, yaşayacak”

HAK-PAR Genel başkanı Kaplan, aynı mezarlıkta bulunan Turan Marangoz’un mezarını da ziyaret etti.

Sabah saatlerinde  de Diyarbakır’ın Bismil ilçesine giden Düzgün kaplan Eski Genel başkan Yardımcılarından Abdullah Çelebi’nin vefat eden dayısı Reşat Gül’ün taziyesine katılmış, Gül Ve Çelebi ailesine baş sağlığı dileklerini sunmuştu.Serdana Gora Ehsan Durak

Serdana Gora Ehsan Durak_3
HAK-PAR Genel Başkanı ve PM ve Parti üyeleri ile birlikte İhsan Durak arkadaşımızın kabrine yapılan ziyaret

Serdana Gora Hasan İl

About Post Author