HAK-PAR Ankara İzmir ve Manisa İl Örgütleri 1 Mayısı Kutladı

alt

HAK-PAR Ankara İl Örgütü sendikalar, siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri ile birlikte Sıhhiye meydanında gerçekleştirilen mitingte 1 Mayıs işçi bayramını kutladı. Saat 10.30’da tren garının önünde toplanan partililer yürüyüşün başlamasıyla birlikte sloganlar ve zılgıtlar eşliğinde alana doğru harekete geçtiler. Atılan “Bijî Yek Gulan”, “Bijî Azadîya Kurdistan” , “Bimre Koletî, Bijî Azadî”, ‘’Kurdare Azadî’’ sloganlarına çevredekiler de alkışları ve yoğun ilgileri ile katıldılar. Meydanda coşkulu bir şekilde sloganlara devam ederek halaylar çekildi. Mitingin sona ermesiyle katılımcılar olaysız bir şekilde dağıldılar.


 

alt

HAK-PAR İZMİR İL ÖRGÜTÜ 1 MAYIS İŞÇİ VE EMEKÇİ BAYRAMINDA ALANLARDAYDI
Hak-Par İzmir il örgütü, 1 Mayıs sabahı  saat 11 de Konak meydanında sloganlar ve davul zurna eşliğinde programın yapılacağı Gündoğdu Meydanına doğru yürüyüşe başladı.
 

3  saat süren program boyunca “Biji Yek Gulan”, “Türkiye’ye Demokrasi, Kürdistan’a Özgürlük”, “Gün gelecek, devran dönecek, Kürdistan bizimle özgürleşecek”, “Eşitlik temelinde federal çözüm”  sloganları atıldı. Halaylar eşliğinde, coşkuyla devam eden yürüyüş sonunda kortejimiz Gündoğdu Meydanına saat 2 de girdi.

 

Gündoğdu Meydanında en önlerde saf gösteren topluluğumuz, meydanda halaylar ve sloganlarla 1 Mayıs İşçi ve Emekçi bayramını coşkuyla kutladı.


altHAK-PAR MANİSA ÇOŞKULU BİR ŞEKİLDE 1 MAYIS’A KATILDI

Her yıl İzmir’de kutlanan 1 mayıs bu yıl ilk kez Manisa’da kutlandı.
Emek ve Demokrasi paltformunun düzenlediği 1 mayıs saat 10:00’da öğretmen evini önünde toplanılarak başladı.

Manisa’daki siyasi partiler ve sendikaların oluşturduğu platforma (EMEP,ÖDP,BDP,DİSK,KESK) Manisa HAK-PAR’da katıldı. Parti binasından toplanma alanına davul,zurna ve pankartlarla yürüyen grubumuz, toplanma alanına girişine Kürtçe sloganları ile büyük bir ilgi topladı.

Saat 12:00’de yürüyüşe geçen kortej saat 13:00’de miting alanına vardı. Miting alanındaki platformdan barışın, demokrasinin ve kardeşliğin partisi HAK-PAR anonsu ile Hak- par Kürtçe sloganlarıyla miting alanında yerini aldı.

Miting alanında il başkanı BEDİR ÇINAR’ da anons edilerek platforma davet edildi.ÇINAR platform alanına çıkarak Kürtçe katılanları selamladı. Sürecin önemini belirterek herkesin silahların susmasına destek olmasını istedi.

 

1 Mayıs Fotoğraf Arşivine Git

 

alt

alt

About Post Author

Scroll to Top