GÜNCEL

FEHMİ DEMİR DİYARBAKIR’DA ANILDI

Elim bir trafik kazası sonucu 25 Ekim 2015 tarihinde hayatını kaybeden eski genel başkanımız Sayın Fehmi Demir, Diyarbakır HAK-PAR il örgütünün düzenlediği anma toplantısı ile anıldı.
Anma töreninin açılışını yapan parti meclisi üyesi Turan İl kısa bir bilgilendirmeden sonra katılımcıları Demokrasi ve Kürdistan özgürlük mücadelesinde şehit düşenler adına Ey Rakip marşı eşliğinde saygı duruşuna davet etti.
Saygı duruşundan sonra söz alan HAK-PAR Diyarbakır İl başkanı Berrin Eren, Fehmi Demir’in vakitsiz kaybının Kürt halkının özgürlük mücadelesinde yeri kolay  doldurulamayacak boşluk bıraktığını belirterek,
“Biz onun mücadele arkadaşları olarak onun bıraktığı yerden mücadelesini büyüterek geliştirmeyi bir görev olarak üstleniyoruz” dedi 
İl başkanından sonra kürsüye gelen genel başkanımız sayın Refik Karakoç, Fehmi Demir’den  Önce 5 nolu cezaevinde şehit olan kardeşi Yılmaz Demir’i tanıdığını, cezaevinde beraber olduklarını anlatı.
Fehmi Demir ile 90 lı yılların başında siyasal çalışmalar içinde tanıştığını vefatına kadar
değişik siyasal platformlarda omuz omuza mücadele ettiklerini anlattı, kendisi ile kimi anılarını paylaştı.
Genel başkandan sonra söz alan Kürt aydını ve yazarı Sayın İbrahim Güçlü Fehmi Demir ile tanışmalarını ve anılarını anlattıktan sonra anma programı sona erdi.


About Post Author